Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ patvirtino kandidatus į merus

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ patvirtino kandidatus į merus

Šiemet įkurta Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ penktadienį Vilniuje patvirtino 42 kandidatus į 2023 metais vyksiančių Lietuvos savivaldybių merų rinkimus. Tarp jų – mokytojai, verslininkai, įstaigų vadovai, ūkininkai, vietos bendruomenių lyderiai ir įkūrėjai bei  dabartiniai merai – Neringos meras Darius Jasaitis, Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė, Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis, taip pat Seimo nariai Lukas Savickas ir Kęstutis Mažeika.

Pasak Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko Sauliaus Skvernelio, partija yra jauniausia Lietuvoje, bet 2023 metų tiesioginiuose merų ir savivaldybių tarybų atstovų rinkimuose dalyvaus su itin stipriu kandidatų sąrašu, ateinančiu kelti savivaldos valdymo kartelę ir užduoti naujus politikos standartus.

„Per mažiau nei metus tapome partija, kurios narių skaičius nuolatos augo. Idėja, sutelkusi mus visus, įtraukia ir vietos lyderius, tad nė kiek neabejoju,  kad visuomenė tinkamai tai įvertins, o mūsų kolegos padarys viską, kad pateisintų jos lūkesčius, tiek rinkimų kampanijos metu, tiek vėliau, dirbant miestų tarybose ar juos valdant. Ateiname tam, kad keistume stagnaciją, aroganciją, nesiskaitymą su gyventojais į darbą iš vien su jais, kartu kuriant naujus miestų valdymo standartus ir formuojant naujos kartos municipalinę politiką“, – teigia S. Skvernelis.

Demokratų keliamus kandidatus į rinkimus patvirtino partijos valdyba balsų dauguma. Didžiųjų Lietuvos miestų merų rinkimuose dalyvaus šie partijos atstovai:  Vilniaus miesto rinkimuose –  partijos pirmininko pavaduotojas, Seimo narys Lukas Savickas, Kauno miesto – šio skyriaus pirmininkas Gintautas Labanauskas, Klaipėdos miesto – šio skyriaus pirmininkas, buvęs Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.

Anot S. Skvernelio, Demokratai, priešingai nei daugelis kitų partijų neketina vykdyti skambių reklaminių kampanijų su pigiais lozungais ar kitų kandidatų menkinimo, o koncentruosis į kokybinius savivaldos pokyčių planus ir konkrečius darbus bei asmeninį jų pristatymą bei diskusijas su rinkėjais.

„Nuo pat pradžių nebuvome tie, kurie tų pačių gyventojų lėšas, gaunamas iš biudžeto į savo partijų kasas, nukreipia skambių frazių kūrimui ar jų kartojimu, bet vengia gyvos diskusijos dėl turinio stokos. Mes eisime kitu keliu ir darysime viską, kad būtume ne tik išgirsti, bet ir atneštume teigiamą pokytį į savivaldos valdymą, visoje Lietuvoje“, – sako jis.

Kandidato į Vilniaus merus Luko Savicko teigimu, Vilniuje jis sieks gerokai kokybiškesnio dialogo su gyventojais, naujo projektų įgyvendinimo standartų ir naujos komandos, kuri  realiai kasdien kurs Vilniaus ateitį, o ne įrašus socialiniuose tinkluose.

 „Man pabodo eilę metų stebėti, kaip gražios idėjos vis žlunga viena po kitos dėl prasto jų įgyvendinimo ar pigių viešųjų ryšių, o pats Vilnius pamažu virsta nebaigtų projektų sostine. Gimiau ir augau Vilniuje, po mokslų užsienyje grįžau atgal į gimtąjį miestą, čia pradėjau savo kaip politiko kelią, sukūriau šeimą, auginu vaikus ir žinau, kad Vilnius vertas daugiau nei per rinkimus dalijami skambūs pažadai ar miestiečių lėšomis apmokami pigūs viešieji ryšiai. Vilniečiai tikrai yra verti gerokai daugiau nei būti maitinami senais, taip niekada ir neįgyvendinamais pažadais, tad einu į rinkimus klausdamas: „dar to paties? Ar, vis dėlto, naujo?“, – pabrėžia L. Savickas.

Marijampolės mero rinkimuose partijai atstovaus Seimo narys, buvęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. 

Kaip minėta, tarp kandidatų yra ir šiuo metu mero pareigas einantys partijos nariai. Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotoja, Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė nurodo, kad pastaruoju metu regionai patiria įvairius neplanuotus iššūkius, kurie dažnai kyla ir dėl nacionalinės politikos sprendimų.  

„Džiaugiuosi matydama, kad per pastaruosius metus Lazdijų rajonas stiprėjo, tapo pavyzdžiu ne vienam kitam rajonui. Prie to labai prisidėjo ir visi jo gyventojai – jaunimas, šeimos, senjorai, verslininkai, visuomeninkai ir kiti. Mums rūpi gimtojo krašto ateitis, kokybiška čia gyvenančių žmonių  gerovė. Žinau, su kokiais rūpesčiais tenka susidurti savivaldybei, kokie yra gyventojų lūkesčiai. Esame stipri Lazdijų krašto bendruomenė ir kartu galime  toliau dirbti, kad rajonas klestėtų, nepaisant su kokiais iššūkiais mums tenka susidurti“, – sako A. Miškinienė.

Pasak Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojo, Neringos mero Dariaus Jasaičio, jis dėkoja už suteiktą pasitikėjimą ir sieks toliau tęsti šio krašto tradicijas, žmonių gyvenimo būdo ir poilsiavimo kultūrą.

„Suprasdamas Kuršių nerijos ir Neringos išskirtinumą bei vietos žmonių poreikius, noriu ir toliau dirbti Neringos labui tam, kad būtų išlaikytas balansas tarp gamtos saugojimo ir infrastruktūros vystymo,  taip pat tam, kad bendruomenės rankose išliktų šio krašto kultūros paveldas, o vietos gyventojai džiaugtųsi visaverčiu ir kokybišku socialiniu gyvenimu bei ekonomine gerove“, – teigia D. Jasaitis.

Į Šiaulių miesto savivaldybės merus kandidatuos Asta Lesauskienė, Vilniaus rajono savivaldybės – Žydrūnas Plytnikas, Kauno rajono savivaldybės – Erika Bartusevičienė, Klaipėdos rajono savivaldybės – Edmundas Zbarauskas, Šiaulių rajono savivaldybės – Ada Grakauskienė, Panevėžio rajono savivaldybės – Petras Nevulis.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ skyriai jau veikia 49 šalies savivaldybėse. Partiją sudaro daugiau kaip 3 tūkst. žmonių.

Demokratai Seime turi antrą didžiausią opozicinę frakciją, kurią sudaro 16 parlamentarų.

Pristatė rinkiminę programą

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ penktadienį patvirtino ir partijos veiklos viziją , kuri bus taikoma savivaldai  – visapusiška kiekvieno savivaldybės gyventojo gerovė, saugios ir laimingos šeimos, patogi ir estetiška aplinka, galimybės ir vietos valdžios parama vystyti verslą, tobulinti profesinius įgūdžius, dirbti ir užsidirbti.

Šiomis gairėmis kiekvienas kandidatas vadovausis pristatydamas ir savo atskirą rinkiminę programą vietos bendruomenėms.

Kad gyventojai galėtų pasijusti tikrais savo krašto šeimininkais, demokratai įvardija būtinus pokyčius savivaldoje:

1. Demokratija, atskaitomybės ir skaidrumo principais grįstas vietos valdymas.

Partija nurodo, kad didins gyventojų galimybes aktyviai dalyvauti priimant savivaldos sprendimus, sudarys galimybes seniūnijoms ir bendruomenėms savarankiškai dalyvauti perskirstant investicijas, surenkamas ir turimas lėšas, veiks dalyvaujamojo biudžeto principais.

Inicijuos savivaldybės administracijas tapti atviresnėmis gyventojams, jos darbas – be perteklinio biurokratizmo, o darbuotojai – kompetentingi ir paslaugūs profesionalai, taip pat stiprins vidaus auditą, kad jis taptų efektyviu administracijos darbo gerinimo įrankiu.

Išrinkti demokratų tarybos nariai savivaldybėse siūlys įteisinti viešą savivaldybių tarybų komitetų ir komisijų posėdžių transliaciją bei inicijuos Kurk savo kraštui programas, kuriomis pasitelksime sostinėje ar kitose šalyse dirbančius talentus, norinčius padėti savo gimtajam kraštui.

2. Prieinamos ir kokybiškos viešosios paslaugos

Demokratai pabrėžia, kad vystys racionalų viešųjų paslaugų tinklą, pritaikytą šeimos poreikiams ir sudarantį galimybes lengvai pasiekti darželius, mokyklas, sveikatos priežiūros, socialines ir kitas paslaugas.

Inicijuos paslaugų didesnį prieinamumą tiek fiziškai, tiek finansiškai – kad vaikai turėtų galimybes lankyti jiems reikiamus būrelius, ikimokyklines ugdymo įstaigas nuo 2 metų; žmonės su negalia ar senjorai pasiektų paslaugas savarankiškai.

Numatoma didesnė pagalba šeimoms kurti savo gerovę: partija įsipareigoja plėtos savivaldybėse municipalinio būsto programas, didinančias šeimos socialinį saugumą ir skatinančias jos darną.

Pasak demokratų, bus stiprinamas psichologų, socialinių darbuotojų, priklausomybių konsultantų ir kitų socialinių paslaugų pagalbos tinklas, kurio pagrindinis tikslas bus padėti įvairias krizes patiriančioms šeimoms.

3. Verslui palanki aplinka ir pažangus savivaldos ūkis

„Vardan Lietuvos“ užtikrins, kad savivaldos infrastruktūra būtų palanki kurti darbo vietas bei pradėti verslo ir socialines iniciatyvas, teikiama pagalba žmonėms persikvalifikuoti ir adaptuotis prie darbo rinkos pokyčių.

Numatoma maksimaliai išnaudoti savivaldos skolinimosi galimybes ir valstybės investicinių programų ir priemonių galimybes siekiant vystyti savivaldos infrastruktūrą (vandens tiekimo ir nuotekų valymo sistemas, vietinės reikšmės kelių ir gatvių tinklą, pigios elektros energijos ir centralizuoto šilumos tiekimo sistemas). Taip pat bus užtikrinamas viešųjų pirkimų skaidrumas siekiant efektyviausio biudžetinių ir programinių lėšų panaudojimo.

Partija didins savivaldybių ambiciją pasigaminti visą reikiamą elektros energiją iš atsinaujinančių šaltinių, inicijuos savivaldybėse hibridinių atsinaujinančių išteklių energijos parkų steigimą, aktyvų jų dalyvavimą renovuojant daugiabučius pastatus ir kitose energijos taupymo iniciatyvose. Numatyta, kad kiekviena savivaldybė turėtų šilumos ūkio vystymo strategiją, adaptuotą pagal konkrečios savivaldybės technologines galimybes.

Išsamiau su šia programa galite susipažinti ČIA.

Savivaldos rinkimai Lietuvoje vyks 2023 metų kovo 5 dieną.

Visi Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ patvirtinti kandidatai į 2023 m. savivaldybių merų rinkimus: 

 • Alytaus miesto savivaldybė – Valerijus Vencius
 • Alytaus rajono savivaldybė – Rasa Vitkauskienė
 • Anykščių rajono savivaldybė – Sonata Veršelienė
 • Druskininkų savivaldybė – Česlovas Jezerskas
 • Elektrėnų savivaldybė – Gintaras Jančiauskas
 • Jonavos rajono savivaldybė – Bronislovas Liutkus
 • Jurbarko rajono savivaldybė – Liudmila Norkaitienė
 • Kaišiadorių rajono savivaldybė – Dalia Bagdzevičienė
 • Kalvarijos rajono savivaldybė – Karolis Babeckas
 • Kauno miesto savivaldybė – Gintautas Labanauskas
 • Kauno rajono savivaldybė – Erika Bartusevičienė
 • Kėdainių rajono savivaldybė – Paulius Aukštikalnis
 • Kelmės rajono savivaldybė – Dainius Popovas
 • Klaipėdos miesto savivaldybė – Artūras Bogdanovas
 • Klaipėdos rajono savivaldybė – Edmundas Zbarauskas
 • Kretingos rajono savivaldybė – Rimvydas Šakinis
 • Kupiškio rajono savivaldybė – Modestas Puišė
 • Lazdijų rajono savivaldybė – Ausma Miškinienė
 • Marijampolės savivaldybė – Kęstutis Mažeika
 • Mažeikių rajono savivaldybė – Rolandas Klemenis
 • Neringos savivaldybė – Darius Jasaitis
 • Palangos miesto savivaldybė – Jonas Kubilius
 • Panevėžio rajono savivaldybė – Petras Nevulis
 • Pasvalio rajono savivaldybė – Neringa Trinskienė
 • Plungės rajono savivaldybė – Jonas Mockūnas
 • Prienų rajono savivaldybė – Loreta Jakinevičienė
 • Radviliškio rajono savivaldybė – Ernestas Mončauskas
 • Rokiškio rajono savivaldybė – Antanas Vagonis
 • Skuodo rajono savivaldybė – Algimantas Šideikis
 • Šiaulių miesto savivaldybė – Asta Lesauskienė
 • Šiaulių rajono savivaldybė – Ada Grakauskienė
 • Šilalės rajono savivaldybė – Donatas Grigalis
 • Širvintų rajono savivaldybė – Irena Sližauskienė
 • Šilutės rajono savivaldybė – Vytautas Laurinaitis
 • Tauragės rajono savivaldybė – Silverijus Statkus
 • Telšių rajono savivaldybė – Vilma Šakienė
 • Trakų rajono savivaldybė – Vytautas Zalieckas
 • Ukmergės rajono savivaldybė – Darius Varnas
 • Utenos rajono savivaldybė – Eimantas Puodžiukas
 • Vilkaviškio rajono savivaldybė – Valentinas Gražulis
 • Vilniaus miesto savivaldybė – Lukas Savickas
 • Vilniaus rajono savivaldybė – Žydrūnas Plytnikas

 Daugiau renginio nuotraukų – mūsų partijos facebook paskyroje:

Politinė reklama, bus apmokėta iš Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ politinės kampanijos sąskaitos.

Pasidalinti: