Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ patvirtino 6 naujus kandidatus į merus

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ patvirtino 6 naujus kandidatus į merus

Šiemet įkurta Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ trečiadienį patvirtino dar šešis kandidatus į 2023 metų Lietuvos savivaldybių merus. Tapo aišku, kas partijai atstovaus Panevėžio miesto, Birštono, Biržų, Pagėgių, Raseinių ir Varėnos merų rinkimuose.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis dėkoja visiems partijos kandidatams į merus ir į savivaldybių tarybų narius, nusprendusiems kartu siekti naujo starto, kad savivalda pagaliau pradėtų tarnauti žmonėms, o ne klanams, ir pabrėžia, kad ateinantys rinkimai į vietos savivaldą gali būti vieni įdomiausių, žymėsiantys ryškius pokyčius savivaldų valdyme.

„Suformavome vieną profesionaliausių krašto lyderių komandų. Džiaugiuosi, kad demokratų siūlomos permainos Lietuvai subūrė didelį skaičių kandidatų, kurie nori įnešti deramus pokyčius savo krašto savivaldybėse. Mūsų partijai šie rinkimai bus pirmieji, o augančios kandidatų gretos tik patvirtina, kad partija yra sėkmingai pradėjusi kovą su stagnacija savivaldų valdyme, pasirengusi kurti naujus miestų ir rajonų valdymo standartus bei formuoti naujos kartos savivaldos politiką“, – sako S. Skvernelis.

Šūkiu „Lietuva be pamirštų žmonių. Darbais, ne žodžiais“ į savivaldos rinkimus einanti partija į Panevėžio miesto merus kelia Lauro Jagmino, į Birštono – Jurgitos Šeržentienės, į Biržų rajono – Daliaus Drevinsko, į Pagėgių – Svetlanos Jašinskienės, į Raseinių rajono – Reginos Klevinskienės, į  Varėnos rajono – Danguolės Miškinienės kandidatūras.

Jas balsų dauguma patvirtino nuotoliniu būdu posėdžiavusi partijos valdyba. Po trečiadienio posėdžio demokratų kandidatų į merus gretos išaugo iki 48.

Birštono savivaldybės tarybos narė, viena iš opozicijos lyderių ir kandidatė į merus Jurgita Šeržentienė pažymi, kad Birštonas turi pagaliau tapti ne tik patraukliu kurortu atvykstantiems, bet, svarbiausia – pati geriausia vieta birštoniečiams, o tai pasiekiama keičiant prioritetus valdyme.

„Būdama ne pirmą kadenciją tarybos nare žinau visų savivaldybės gyventojų lūkesčius ir rūpesčius, turiu aiškią miesto viziją,  o per 20 metų patirtį įvairių įmonių valdyme žinau, kaip pasiekti, kad visi – nuo jaunimo, šeimų, senjorų iki verslininkų ir visuomenininkų jaustųsi šeimininkais Birštone. Šis miestas turi būti kelrode žvaigžde Lietuvoje, kur dera ne tik išvystyta infrastruktūra, bet ir kur kiekvienas miesto pilietis yra savo miesto šeimininkas, kiekvieno idėjos yra girdimos, bendruomenė dalyvauja sprendimų priėmime ir egzistuoja aukšta politinė kultūra vertinant kiekvieno nuomonę“, – teigia J. Šeržentienė.

Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas ir kandidatas į merus Lauras Jagminas nurodo, kad yra įsipareigojęs tęsti būtinus kokybinius pokyčius bei taikys naujus savivaldos valdymo standartus, kuriuos brėžia ši jauniausia politinė jėga Lietuvoje.

„Suprantu Panevėžio žmonių poreikius, todėl noriu ne tik tęsti darbus, bet ir imtis dar didesnės atsakomybės dėl miesto gerovės. Man svarbu, kad Aukštaitijos sostinės gyventojai džiaugtųsi visavertišku socialiniu gyvenimu, naudotųsi kokybiškomis švietimo ir sveikatos paslaugomis bei patirtų ekonominę gerovę, o Panevėžys taptų proveržio miestu“, – teigia L. Jagminas.

Rinkimuose demokratai pabrėžia būtinus pokyčius savivaldos valdyme, kovą su politine stagnacija, didesnį skaidrumą, visapusišką kiekvieno savivaldybės gyventojo gerovę, saugios ir laimingos šeimos institutą, vietos valdžios paramą verslui vystyti ir kovą su gyventojų emigracija, investicijų apėjimu.

Išsamiau su šia programa galite susipažinti ČIA.

„Priešingai nei kiti, mes renkamės kitą kelią šiuose rinkimuose – atvirą dialogą su rinkėjais gyvai, asmeniškai pristatant konkrečius darbų planus jiems, o ne iš reklamos afišų ar pigių vaizdo klipų. Kandidatų laukia nemenkas iššūkis – ne tik aplankyti kiekvieno namus, bet ir įtikinti gyventojus  aktyviai dalyvauti rinkimuose“, – akcentuoja Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojas ir kandidatas į Vilniaus merus Lukas Savickas, pridurdamas, kad sostinėje sieks gerokai kokybiškesnio dialogo su gyventojais, naujo projektų įgyvendinimo standartų ir naujos komandos, kuri realiai kasdien kurs Vilniaus ateitį, o ne įrašus socialiniuose tinkluose.

Partija primena, kad Kauno mieste į merus kandidatuos šio skyriaus pirmininkas Gintautas Labanauskas, Klaipėdos mieste – šio skyriaus pirmininkas, buvęs Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.

Tarp kandidatų yra ir šiuo metu mero pareigas einantys partijos nariai – Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė, Neringos meras Darius Jasaitis, Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis. Marijampolės mero rinkimuose dalyvaus Seimo narys, buvęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. 

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ skyriai veikia 49 šalies savivaldybėse. Šiuo metu partijos  nariais yra tapę daugiau kaip 3 tūkst. žmonių.

Demokratai Seime turi antrą didžiausią opozicinę frakciją, kuriai priklauso 16 parlamentarų.

Savivaldos rinkimai Lietuvoje vyks 2023 metų kovo 5 dieną.

 

Visi Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ patvirtinti kandidatai į 2023 m. savivaldybių merų rinkimus:

Alytaus miesto savivaldybė – Valerijus Vencius

Alytaus rajono savivaldybė – Rasa Vitkauskienė

Anykščių rajono savivaldybė – Sonata Veršelienė

Birštono savivaldybė – Jurgita Šeržentienė

Biržų rajono savivaldybė – Dalius Drevinskas

Druskininkų savivaldybė – Česlovas Jezerskas

Elektrėnų savivaldybė – Gintaras Jančiauskas

Jonavos rajono savivaldybė – Bronislovas Liutkus

Jurbarko rajono savivaldybė – Liudmila Norkaitienė

Kaišiadorių rajono savivaldybė – Dalia Bagdzevičienė

Kalvarijos rajono savivaldybė – Karolis Babeckas

Kauno miesto savivaldybė – Gintautas Labanauskas

Kauno rajono savivaldybė – Erika Bartusevičienė

Kėdainių rajono savivaldybė – Paulius Aukštikalnis

Kelmės rajono savivaldybė – Dainius Popovas

Klaipėdos miesto savivaldybė – Artūras Bogdanovas

Klaipėdos rajono savivaldybė – Edmundas Zbarauskas

Kretingos rajono savivaldybė – Rimvydas Šakinis

Kupiškio rajono savivaldybė – Modestas Puišė

Lazdijų rajono savivaldybė – Ausma Miškinienė

Marijampolės savivaldybė – Kęstutis Mažeika

Mažeikių rajono savivaldybė – Rolandas Klemenis

Neringos savivaldybė – Darius Jasaitis

Pagėgių savivaldybė – Svetlana Jašinskienė

Palangos miesto savivaldybė – Jonas Kubilius

Panevėžio miesto savivaldybė – Lauras Jagminas

Panevėžio rajono savivaldybė – Petras Nevulis

Pasvalio rajono savivaldybė – Neringa Trinskienė

Plungės rajono savivaldybė – Jonas Mockūnas

Prienų rajono savivaldybė – Loreta Jakinevičienė

Radviliškio rajono savivaldybė – Ernestas Mončauskas

Raseinių rajono savivaldybė – Regina Klevinskienė

Rokiškio rajono savivaldybė – Antanas Vagonis

Skuodo rajono savivaldybė – Algimantas Šideikis

Šiaulių miesto savivaldybė – Asta Lesauskienė

Šiaulių rajono savivaldybė – Ada Grakauskienė

Šilalės rajono savivaldybė – Donatas Grigalis

Širvintų rajono savivaldybė – Irena Sližauskienė

Šilutės rajono savivaldybė – Vytautas Laurinaitis

Tauragės rajono savivaldybė – Silverijus Statkus

Telšių rajono savivaldybė – Vilma Šakienė

Trakų rajono savivaldybė – Vytautas Zalieckas

Ukmergės rajono savivaldybė – Darius Varnas

Utenos rajono savivaldybė – Eimantas Puodžiukas

Varėnos rajono savivaldybė – Danguolė Miškinienė

Vilkaviškio rajono savivaldybė – Valentinas Gražulis

Vilniaus miesto savivaldybė – Lukas Savickas

Vilniaus rajono savivaldybė – Žydrūnas Plytnikas

 

Politinė reklama, bus apmokėta iš Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ politinės kampanijos sąskaitos.

 

Pasidalinti: