Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas L. Kukuraitis: naujoji vaiko priežiūros išmokų tvarka nėra tobula, bet pakeitimų reikėjo

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas L. Kukuraitis: naujoji vaiko priežiūros išmokų tvarka nėra tobula, bet pakeitimų reikėjo

Seimui antradienį patvirtinus naują vaiko priežiūros išmokų tvarką Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Linas Kukuraitis pažymi, kad nors įstatymai nėra tobuli, pakeitimai yra reikalingi.

„Gaila, kad dar mano kadencijoje paruošti pirminiai įstatymų projektai naujosios valdžios nebuvo  patobulinti net po ilgų diskusijų su visuomene, o šeimų atstovų balsas nebuvo išgirstas. Deja, valdantieji taip dosniai dalijantys pinigus į visas puses, šiam įstatymui jų pagailėjo. Išmokos tikrai galėjo būti dosnesnės, nes susiduriame su rimtu gimstamumo iššūkiu, o ligos ir motinystės tarifo balansas Sodros biudžete po ilgo laiko yra teigimas, t. y. daugiau lėšų surenkama negu išleidžiama“, – sako L. Kukuraitis.

Tačiau, parlamentaro teigimu, projektui tikrai reikėjo pritarti, nes naująja tvarka bus skatinamas didesnis vaiko priežiūros pasidalijimas šeimoje, absoliučiai daugumai šeimų ši sistema finansiškai bus palankesnė negu dabartinė, o nemažai moterų bus labiau socialiai apsaugotos.

Pagal naują tvarką tėvai, auginantys vaikus iki dvejų metų, nuo kitų metų galės pasirinkti, ar išmoką gauti iki vaikui sueis pusantrų, ar dveji metai. Pasirinkus pirmąjį variantą išmoka siektų 60 proc. kompensuojamojo atlyginimo (iki mokesčių), o pagal antrąjį variantą pirmaisiais metais išmoka sudarytų 45 proc., antraisiais – 30 proc. minėto atlyginimo.

„Džiugu, kad bent įstatymų svarstymo Seime metu mums pavyko iškovoti, kad 24-ių mėnesių vaiko priežiūros išmokos schema nebūtų mažiau palanki negu 18-os, kaip kad siūlė valdantieji. Ne valdžia, selektyviai mokėdama didesnes išmokas, už šeimas turi spręsti, kiek mėnesių šeimai rinktis prižiūrėti vaikus, bet pačios šeimos, matydamos finansiškai lygiavertes galimybes, turi priimti joms palankiausius sprendimus“, – teigia L. Kukuraitis.

 

LRS nuotrauka.

 

Pasidalinti: