Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai siūlo didinti želdynų normą prekybos tinklų stovėjimo aikštelėse

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai siūlo didinti želdynų normą prekybos tinklų stovėjimo aikštelėse

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovai kreipėsi į aplinkos ministrą Simoną Gentvilą su siūlymu, kad priklausomųjų želdynų norma projektuojant, įrengiant ir atnaujinant prekybos tinklų stovėjimo aikšteles ir kitas panašias erdves didėtų iki 20 proc. (šiuo metu esantis reikalavimas – 10 proc.).

Pasak Seimo nario Domo Griškevičiaus, visam pasauliui kalbant apie klimato kaitą yra būtina turėti kiek galima daugiau žalumos ir medžių.

„Paliekant kone visiškai pilkas automobilių stovėjimo aikšteles yra sukuriamos vadinamas „karščio salos“. Toks reiškinys didina aplinkos temperatūrą, ypač naktį, kai yra išspinduliuojama dienos metu asfalto dangoje sugerta šiluma. Taip pat tokios stovėjimo aikštelės didina sveikatos problemų riziką arčiausiai jų gyvenantiems asmenims“, – teigia D. Griškevičius.

Nors priklausomųjų želdynų normos gali būti keičiamos miestų ir rajonų savivaldybių tarybų sprendimu, tačiau dažniausiai yra vadovaujamasi Aplinkos ministerijos suformuotomis normomis.

„Turime imtis aktyvių veiksmų, kad užtikrintume žalią ateitį ne tik mums, bet ir mūsų vaikams. Miestai kenčia nuo mažėjančių želdynų plotų, didelio užterštumo ir vis didėjančių kietųjų dangų kiekio. Reikia iš teritorijų vystytųjų reikalauti daugiau žalumo ir daugiau atsakomybės. Kuo daugiau žalumos, tuo geresnė ateitis visiems jos gyventojams“, – antrino parlamentaras Tomas Tomilinas.

Seimo nariai taip pat planuoja kreiptis į didžiuosius prekybos tinklus, kad šie ir savo iniciatyva planuotų apželdinimo pokyčius stovėjimo aikštelėse bei pagal galimybes keistų jau dabar įrengtas, tačiau mažai apsodintas parkavimo erdves.

„Man, kaip jaunam asmeniui, labai skaudu, kad visam pasauliui kovojant su globaliniu atšilimu ir Lietuvai prisiimant svarbius tarptautinius įsipareigojimus, pavyzdžiui, Europos žaliojo kurso, realiems veiksmams skiriama labai mažai dėmesio, nėra ambicijų. Mūsų miestai jau dabar kenčia nuo per mažo želdynų kiekio, stipriai augančios temperatūros ir didelio užterštumo“, – teigia visuomenininkė Fausta Roznytė.

Šį kreipimąsi be jau minėtų Seimo narių pasirašė ir kiti Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai: Laima Nagienė, Lukas Savickas ir Rūta Miliūtė.

 

 

Pasidalinti: