Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė prof. Vilija Targamadzė rengia spaudos konferenciją dėl ŠMSM pateikto Pedagogų karjeros modelio aprašo

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė prof. Vilija Targamadzė rengia spaudos konferenciją dėl ŠMSM pateikto Pedagogų karjeros modelio aprašo

Pirmadienį, birželio 27 d., Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė prof. habil. dr. Vilija Targamadzė rengia spaudos konferenciją tema „Pedagogų karjeros modelio aprašo projektas: realija ir vizija“.

Pasak parlamentarės, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pateikė suinteresuotoms institucijoms derinti Pedagogų karjeros modelio aprašo projektą, kuris nusako mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų karjeros sistemos elementus, jų sąsajas, perėjimą iš vieno karjeros etapo į kitą, mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų kompetencijas ir funkcijas bei kompetencijų atitikties ir veiklos vertinimo kriterijus.

„Tačiau šio modelio projektas kelia nemažai diskusijų ir nerimo ne tik mokytojų, mokyklų vadovų, švietimo profsąjungų, bet ir ugdymo mokslo mokslininkų, švietimo ekspertų, tėvų ir kitų visuomenės grupių tarpe“, – sako prof. habil. dr. V. Targamadzė.

Seimo narės teigimu, nepakankamai aiškios numatomos funkcijos tokioms pareigybėms, kaip pradedantysis mokytojas/pradedantysis pagalbos mokiniui specialistas, mokytojas/pagalbos mokiniui specialistas, patyręs mokytojas/patyręs pagalbos mokiniui specialistas ir mokytojas ekspertas/pagalbos mokiniui specialistas – ekspertas, jų loginis suskirstymas, galimos pareigybių kvotos, diskutuotini veiklos rodikliai, kompetencijų vertinimas, finansavimas ir kiti klausimai.

Plačiau apie tai bus aptariama spaudos konferencijoje, kurioje taip pat dalyvaus Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė Laima Nagienė, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas, Vilniaus Užupio gimnazijos istorijos mokytojas metodininkas, Lietuvos pedagogų asociacijų vadovų tarybos koordinatorius Robertas Ramanauskas.

Spaudos konferencija vyks 9.00 val. Seimo spaudos konferencijų salėje (II rūmai, 2 a.). Ji bus transliuojama tiesiogiai Seimo „Youtube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Pasidalinti: