Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovai Lukas Savickas, Algirdas Stončaitis ir Tomas Tomilinas pristatys energetikos kainų kompensavimo priemones gyventojams

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovai Lukas Savickas, Algirdas Stončaitis ir Tomas Tomilinas pristatys energetikos kainų kompensavimo priemones gyventojams

Trečiadienį, rugsėjo 14 d., Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime atstovai Lukas Savickas, Algirdas Stončaitis ir Tomas Tomilinas rengia spaudos konferenciją, kurioje pristatys registruojamas teisės aktų pataisas, skirtas nežaboto elektros ir dujų kainų kilimo pasekmėms gyventojams švelninti.

„Artėjančios žiemos su didžiuliu nerimu laukia tiek gyventojai, tiek ir verslas. Vyriausybė kalba, kad pagalbos priemones numatys kitų metų biudžete. Tai reiškia, kad jos įsigaliotų tik nuo sausio mėnesio. Tačiau žmonėms  ir verslui iki tol dar teks išgyventi ne vieną šaltą mėnesį. Su Vyriausybės neveiksnumu ir vėlavimu taikstytis negalime, būtini konkretūs ir greiti sprendimai, kuriuos esame pasiruošę pateikti ir darysime viską, kad jie pradėtų veikti jau nuo spalio mėnesio“, – teigia frakcijos seniūnas, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojas Lukas Savickas.

Pasak parlamentaro Tomo Tomilino, girdime ekonomistus ir su jais sutinkame, kad reikia labai aiškių ir tikslinių priemonių, kurios padėtų suvaldyti šią krizę.

„Valstybės biudžetas nėra guminis, o pagalbos dabar reikia labiausiai pažeidžiamiems asmenims, todėl pristatysime konkrečią priemonę, kuri yra panaši į jau veikiančią kompensaciją dėl šildymo kainų. Kviečiame Vyriausybę įsiklausyti ir neleisti elektros kainoms palaidoti žmonių skolose“, – teigia T. Tomilinas. 

Seimo narys Algirdas Stončaitis pristatys teikiamas Darbo kodekso pataisas, kurios inicijuojamos reaguojant į Vyriausybės ketinimus energijos taupymą perkelti ant gyventojų pečių siūlant dirbti iš namų.

Spaudos konferencija vyks 9.00 val. Seimo spaudos konferencijų salėje (II rūmai, 2 a.). Ji bus transliuojama tiesiogiai Seimo „Youtube“ paskyroje „Atviras Seimas“. Nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=8essOyrQwj4

Pasidalinti: