Demokratų frakcijos seniūnu Seime tapo Algirdas Butkevičius

Demokratų frakcijos seniūnu Seime tapo Algirdas Butkevičius

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime atstovai antradienį seniūnu išsirinko Algirdą Butkevičių. Jo pavaduotojais tapo parlamentarai Laima Nagienė ir Tomas Tomilinas.

Frakcijos sutarimu demokratai seniūną renka prasidėjus naujai Seimo sesijai. Prieš tai šias pareigas ėjo parlamentaras Lukas Savickas.

Pasak naujai išrinkto frakcijos seniūno, buvusio premjero Algirdo Butkevičiaus, pavasario sesijoje demokratai teiks ne mažiau kaip 40 įstatymo projektų, kuriais sieks pažaboti augančių kainų ir pajamų neigiamą balansą, spręsti dirbančių šeimų „išgyvenimo“ ir vaikų ateities klausimus, stiprinti sveikatos priežiūrą ir psichologinės pagalbos prieinamumą, užtikrinti gyventojų, ypač – nepilnamečių, saugumą bei vyresnio amžiaus žmonių pajamų apsaugą.

„Demokratai jau ne kartą Seime įrodė, kad geba imtis lyderystės ir iniciatyvos sprendžiant Lietuvoje kylančias problemas. Mes nelaukiame, kol valdantieji ar kitos opozicinės frakcijos bandys kažką pasiūlyti ir tik tada reaguoti. Praėjusį rudenį pirmieji sakėme apie būtinas kompensacijas dėl išaugusių elektros ir šildymo kainų, siūlėme įvairius būdus, kaip jas mažinti. Šiandien keliame klausimus ir sprendimus, kad būtų gelbėjama ir stabilizuojama pavienių bei šeimose gyvenančių žmonių finansinė padėtis, užtikrinamas didesnis kiekvieno asmens saugumas gatvėse ir ne tik, taip pat kur kas geriau žmonėms suteikiamos sveikatos paslaugos“, – sako A. Butkevičius, parlamente taip pat einantis Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojo pareigas.

Jo teigimu, valdantieji savo nekompetencija ir negebėjimu tvarkytis Lietuvoje sukūrė tikrą „nerimo pandemiją“, žmonėms, ypatingai esantiems regionuose, nėra aišku, kas jų laukia ir kaip reikės išgyventi kitą mėnesį, o ką jau bekalbėti apie artimiausią pusmetį ar metus.

Seimo Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ yra antra didžiausia opozicinė frakcija, turinti 16 parlamentarų.

Pasidalinti: