Demokratų frakcijai „Vardan Lietuvos“ išteisinamasis nuosprendis „MG Baltic" byloje kelia abejones, dėl viešo pasisakymo siūlo Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen svarstyti apie pasitraukimą iš pareigų

Demokratų frakcijai „Vardan Lietuvos“ išteisinamasis nuosprendis „MG Baltic

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovai, reaguodami į išteisinamąjį nuosprendį „MG Baltic“ byloje, tikisi, kad šis teismo sprendimas bus apskųstas aukštesnės instancijos teismui, taip pat Viktoriją Čmilytę-Nielsen dėl viešo pasisakymo kviečia svarstyti apie pasitraukimą iš Seimo pirmininkės posto.

„Visuomenėje tvyro didžiulė nuostaba ir akivaizdus nusivylimas tokiu teismo sprendimu. Jis kelia labai daug klausimų – tiek procesinių, tiek ir vertybinių. Palaikome tolesnį apskundimo procesą tikėdamiesi, kad aukštesnės instancijos teismuose šią vadinamąją politinės korupcijos bylą pavyks labiau išaiškinti ir išsklaidyti žmonėms kylančias abejones“, –  teigia Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Linas Kukuraitis.

Parlamentaro teigimu, visus frakcijos narius ir kolegas Seime nustebino Seimo pirmininkės V. Čmilytės-Nielsen viešas šios bylos baigties vertinimas.

„Seimo pirmininkės pasisakymas, kad ji tikėjosi tokio teismo sprendimo, šokiravo daugelį. Tokia pozicija, kaip ji bebūtų suprasta smukdo pasitikėjimą politinėmis partijomis ir teisingumo vykdymo sistema. Todėl raginame Seimo pirmininkę svarstyti apie pasitraukimą, o valdančiąją koaliciją prisiimti politinę atsakomybę“, – pažymi L. Kukuraitis.

Pasak frakcijos nario Vytauto Bako, pareigūnai padarė didžiulį darbą šios bylos tyrime, tačiau reikia stiprinti tiek prokuratūros, tiek ir teismų sistemas.

„Reikėtų padėkoti STT ir prokuratūros pareigūnams už didelį atliktą darbą aiškinantis stambios politinės korupcijos atvejus, taip pat korupciją teismuose pastaraisiais metais. Tikimės, kas šis teismo sprendimas bus skundžiamas siekiant įvykdyti teisingumą. Kartu turime tobulinti prokuratūros sistemą, ypač stiprinant prokuroro statusą, taip pat atverti teismų sistemą visuomenei, kad nagrinėjant korupcinio pobūdžio bylas teismuose dalyvautų visuomenės atstovai – tarėjai“, – sako V. Bakas.

Seimo narys pažymi, kad tarėjų instituto įvedimo teismuose klausimą frakcija siūlys įtraukti į Seimo darbotvarkę jau artimiausiu metu.

Pasidalinti: