Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“: valdantieji nesupranta realios situacijos rimtumo

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“: valdantieji nesupranta realios situacijos rimtumo

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovai teigia, kad valdantieji, antradienį atmetę visus opozicijos teiktus įstatymo projektus, mažinančius infliacijos pasekmes, nesuvokia realios situacijos rimtumo, toliau demonstruoja savo aroganciją.

Pasak Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nario, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko Sauliaus Skvernelio, opozicija buvo nusiteikusi geranoriškai bendradarbiauti su valdančiaisiais, kad kuo greičiau būtų sprendžiamos žmonių problemos.

„Tačiau valdantieji pademonstravo, kad nesupranta, kokia rimta situacija yra šalyje. Dabar, kai gyventojai susiduria su įvairiais socialiniais ir ekonominiais sunkumais, valdantieji atmeta visus opozicijos teiktus antiinfliacinius siūlymus net nesiteikdami priimti jų tolimesniam svarstymui. Taip jie toliau demonstruoja savo aroganciją tiek kalbant apie politinį dialogą, tiek apie visuomenės poreikius“, – sako S. Skvernelis.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūno Lino Kukuraičio teigimu, po šiandienos dar labiau išauga rizika, kad valdantieji priiminės vėluojančius sprendimus.

„Valdančioji dauguma jau gerus metus bėga problemoms iš paskos ir vėluoja jas spręsti. Deja, atmesdami opozicijos teiktus įstatymų projektus, valdantieji aiškiai rodo, kad jie ir toliau nusiteikę nedovanotinai vėluoti su infliacijos ir jos pasekmių valdymo priemonėmis. Dabar į vasarą Seimas išeis be aiškios vilties Lietuvos žmonėms, kad valdžia pasiruošusi spręsti daugeliui sudėtingą socialinę situaciją. Mes kaip opozicinė frakcija nepaliausime kėlę aktualiausių visuomenei klausimų ir visais įmanomas būdais raginsime, kad būtini sprendimai būtų priimti“, – pažymi L. Kukuraitis.

Primename, kad antradienį Seime valdančiųjų balsais buvo nepritarta opozicijos teiktoms antiinfliacinėms iniciatyvoms: didinti neapmokestinamų pajamų dydį, nustatyti nulinio PVM tarifą šildymui, karštam vandeniui, kūrenamai medienai, elektrai ir dujoms taikyti 9 proc. lengvatinį PVM, taip pat atidėti nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimą į vėlesnį laiką ir mažinti akcizus degalams.

Pasidalinti: