Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“: sulaukus EK išaiškinimo dėl sankcijų Kaliningrado tranzitui – reikalaujama užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio atsakomybės

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“: sulaukus EK išaiškinimo dėl sankcijų Kaliningrado tranzitui – reikalaujama užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio atsakomybės

Trečiadienį sulaukus išaiškinimo iš Europos komisijos (EK), kad sankcionuotų prekių gabenimui iš Rusijos į Kaliningrado sritį per Lietuvą bus padarytos išimtys, Seimo Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ teigia, kad kyla daug klausimų tiek dėl prasto Užsienio reikalų ministerijos darbo, tiek dėl Vyriausybės strateginės komunikacijos visiško nebuvimo. Atsižvelgdama į tai, frakcija jau kitą savaitę pokalbio kviečia ministrą G. Landsbergį, iš kurio tikisi sulaukti paaiškinimų dėl esamos situacijos. 

Pasak Seimo nario, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko Sauliaus Skvernelio, Lietuva nesugebėjo apginti savo pozicijos dėl Kaliningrado tranzito per mūsų šalies teritoriją ir taip buvo sužlugdyta sankcijų esmė, be to, jau ne pirmą kartą mestas šešėlis ant mūsų valstybės, padaryta žala jos įvaizdžiui kaip solidžios ir atsakingos partnerės.

Seimo Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ ketina kuo skubiau išsikviesti pokalbio ministrą G. Landsbergį, kad šis pateiktų atsakymus, kaip vyko derybos su mūsų partneriais Europos Komisijoje, kas nulėmė nepalankius sprendimus Lietuvai. Frakcijos susitikimas su ministru planuojamas jau kitą savaitę.

„Ministro veikla jau tampa įprastu vienašališku veiksmu, ne tik sukeliančiu tarptautines ir ekonomines pasekmes visai valstybei, bet ir paliekančius mus vienišus tarptautinėje arenoje. Tai netoleruotina. Pasitikėjimo kreditas taip smarkiai susvyravęs „Belaruskalij“ ar Taivano atstovybės atvejais dabar jau visiškai išseko. Turime svarstyti jo atsakomybės klausimą“, – teigia Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Linas Kukuraitis.

Parlamentarai kritiškai vertina Užsienio reikalų ministerijos ir Vyriausybės darbą dėl strateginės komunikacijos nebuvimo. Pasak Seimo nario Luko Savicko, apie galimus EK sprendimus Lietuvos naujienų portalams tenka cituoti Rusijos valdomos žiniasklaidos bendrovės „RIA Novosti“ informaciją, o ne aukščiausius Lietuvos pareigūnus.

„Tokiu svarbiu klausimu nesulaukėme jokio skaidrumo ir aiškumo nei iš Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio, nei iš premjerės Ingridos Šimonytės. Lietuvos žiniasklaida turi cituoti „RIA Novosti“, kuri sugeba pirmoji skelbti apie Europos Sąjungos ir Rusijos susitarimą dėl Kaliningrado tranzito. Eilinį kartą įteikiame ginklus Rusijos propagandai dėl to, kad nė vienas iš aukščiausių pareigūnų nesugeba paaiškinti, kas vyksta su Kaliningrado tranzitu ir EK sprendimais. Viena yra pompastiški pranešimai spaudai apie pergales, kuriuos taip mėgsta Gabrielius Landsbergis, visai kas kita yra realus darbas su mūsų partneriais ir aiški bei skaidri komunikacija Lietuvos piliečiams“, – pratęsė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojas Lukas Savickas.

Frakcija atkreipia dėmesį ir į tai, kad prieš pat EK sprendimo priėmimą, apie kurį tikrai turėjo žinoti ministras G. Landsbergis, jis pasirenka atostogas, dalyvauja tarptautinėje konferencijoje, tačiau neranda laiko tiesiogiai dirbti dėl palankaus sankcijų sprendimo ir viešai komunikuoti visuomenei.

Pasidalinti: