Demokratų frakcija „ Vardan Lietuvos“ siūlo mažinti administracinę naštą gyventojams dėl paveldimo miško

Demokratų frakcija „ Vardan Lietuvos“ siūlo mažinti administracinę naštą gyventojams dėl paveldimo miško

Ketvirtadienį Seimas po pateikimo pritarė bendru sutarimu Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime narės Rimos Baškienės teiktam Miško įstatymo pakeitimui. Juo siekiama supaprastinti dokumentų išdavimo procedūras ir sumažinti administracinę naštą paveldint mišką.

Šiuo metu tvarkant miško paveldėjimo klausimus būtina gauti Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos teritorinio skyriaus (pagal sklypo buvimo vietą) pažymą, įrodančią, kad bendras priklausančio miško plotas neviršija Miškų įstatymo nustatyto didžiausio leistino ploto ir už ją sumokėti atitinkamo dydžio valstybės rinkliavą. Tuo tarpu tvarkant žemės paveldėjimą, tokių pažymų pristatyti nereikia.

„Visada pasisakiau už racionalų ir greitą problemų sprendimą bei biurokratizmo mažinimą. Nacionalinės žemės tarnybos specialistų pastebėjimas, kad papildomos pažymos nesprendžia jokios problemos, o tik apsunkina paveldėjimo įteisinimo procedūras, paskatino tobulinti Miškų įstatymą ir suderinti teisinį reguliavimą su dabar galiojančiu Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymu“, – sako parlamentarė R. Baškienė.

Tikimasi, kad šis įstatymas po svarstymo komitetuose ir Seime dar šiemet bus priimtas.  

 

LRS nuotrauka.

Pasidalinti: