Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ pritaria kandidatavimui į Seimą nuo 21 metų

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ pritaria kandidatavimui į Seimą nuo 21 metų

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ vieningai palaiko šiandien Seime svarstomą Konstitucijos pataisą, numatančią leisti dalyvauti rinkimuose į Lietuvos Respublikos Seimą asmenims nuo 21 metų.

Frakcijos atstovo Luko Savicko teigimu, šis Konstitucijos pakeitimas dar labiau padidins jauno žmogaus įsitraukimą į politinius procesus valstybėje ir Seimo dėmesį jaunimo politikos klausimams. Taip pat, pasak jo, bus užtikrinama tolygi kartų kaita ir darna politikoje.

„Lietuva vis dar išlieka tarp vienintelių Europos Sąjungos valstybių, kartu su Italija, Graikija ir Kipru, taikančių aukščiausią, t. y. 25 metų, amžiaus cenzą kandidatuojant į savo šalies parlamentą. Lietuvos jaunimas yra ne ką prastesnis, mažiau subrendęs ar mažiau gabus nei kitų Europos Sąjungos šalių jaunimas. Tik jis iki šiol nebuvo tinkamai reprezentuojamas parlamente ir tinkamai įtrauktas į šalies demokratinius procesus“, – pažymi L. Savickas.

Seimo narė Laima Mogenienė atkreipia dėmesį į tai, kad vienas iš svarbių šios frakcijos siekių – skatinti kartų susikalbėjimą, tarpusavio pagarbą ir supratimą.

„Amžiaus cenzo sumažinimas suteiktų galimybę jauniems Lietuvos piliečiams turėti tikrai savo atstovus parlamente. Tikiu, kad tai paskatintų jaunimą domėtis politika, įgalintų drauge su įvairaus amžiaus kolegomis Seime dalyvauti kuriant valstybės ateitį“, – teigia L. Mogenienė.

Siūlomoje Konstitucijos pataisoje numatyta, kad Seimo nariu gali būti renkamas Lietuvos Respublikos pilietis, kuris nesusijęs priesaika ar pasižadėjimu užsienio valstybei ir rinkimų dieną yra ne jaunesnis kaip 21 metų bei nuolat gyvena Lietuvoje.

Pasak kitos Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narės Rūtos Miliūtės, amžiaus riba, kada žmogus gali kandidatuoti į Seimą, yra socialinis susitarimas, kuris gali būti koreguojamas, atsižvelgiant į kintančias visuomenės normas.

„Kiekviena valstybė nusibrėžia skirtingą amžiaus ribą, nuo kurios galima tapti kandidatu į nacionalinį parlamentą. Mūsų šalyje įvyko nedidelis poslinkis šią ribą mažinti ir į aktyvią politiką įtraukti vis jaunesnius visuomenės narius. Pavyzdžiui, kandidatams į savivaldybių tarybas amžiaus cenzas jau sumažintas nuo 20 iki 18 metų. Tikiu, kad, sumažinus ribą norint dalyvauti ir Seimo rinkimuose, gautume dvigubą naudą: jaunesnė visuomenės dalis aktyviau dalyvautų demokratiniuose procesuose ir, antra, įrodytume, kad esame linkę išgirsti jaunimo balsą“, – argumentus, kodėl palaiko Konstitucijos pataisas, vardija Seimo narė Rūta Miliūtė.

Net 16-oje Europos Sąjungos valstybių narių leistina amžiaus riba, norint kandidatuoti į nacionalinį parlamentą, yra 18 metų. Septyniose valstybėse riba svyruoja tarp 20 ir 21 metų.

 

Daugiau informacijos: info@demokratai.lt

 

Pasidalinti: