Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ pandemijos valdymo kontrolės perdavimą Seimui aptars su Sveikatos teisės instituto atstovais

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ pandemijos valdymo kontrolės perdavimą Seimui aptars su Sveikatos teisės instituto atstovais

Ketvirtadienį, rugsėjo 23 d., Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ susitiks su Sveikatos teisės instituto atstovais. Susitikime ketinama aptarti būdus, kaip veiksmingai kovoti su COVID-19 virusu, ir galimybę pandemijos valdymo kontrolę perduoti parlamentui.

Frakcijos narys Tomas Tomilinas teigia, kad sparčiai didėjant susirgimų skaičiui ir visai Lietuvai jau patekus į juodąją epidemiologinę zoną, mažėja žmonių pasitikėjimas Vyriausybės priimamais sprendimais, o valdantieji ir toliau skeptiškai vertina siūlymus Seimui aktyviau įsitraukti į pandemijos valdymą.

„Pandemijos valdymas didžiąja dalimi remiasi pasitikėjimu. Nėra aišku, kiek dar bus draudimų ir apribojimų, gyvename tokiame pandemijos etape, kai žmones reikia įtikintini, tekti jiems daugiau informacijos, paaiškinimų. Reikia priimti ir proporcingus, veiksmingus sprendimus. Dėl viso to matome poreikį į pandemijos valdymą įsitraukti parlamentui“, – pažymi T. Tomilinas.

Pasak Seimo nario, valdančiųjų argumentas, kad Seimas neturi laiko spręsti pandemijos valdymą, ar kad per ilgai truks diskusijos, neatlaiko kritikos.

„Visą vasarą tik ir vyko diskusijos dėl Galimybių paso. Klausiame, ar negalėjo Seimas įsitraukti ir patobulinti šios priemonės reglamentavimą. Matome, kiek daug dabar ji kelia pasipiktinimo visuomenėje. Taip pat negirdime aiškių atsakymų dėl skiepų šalutinio poveikio statistikos, planinių operacijų ribojimų. Seimas per daug paliktas nuošalyje“, – sako T. Tomilinas.

Sveikatos teisės instituto atstovai susitikime dalyvaus nuotoliniu būdu. Pokalbis su jais vyks 8.30 val. Seimo Sveikatos reikalų komiteto salėje Nr. 108 (III rūmai, 1 aukštas). Planuojama susitikimą transliuoti Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

 

Daugiau informacijos:

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ referentas (ryšiams su visuomene)

Kęstutis Butvydas

El. p. kestutis.butvydas@lrs.lt, mob. 8 612 22 573

Pasidalinti: