Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“: ministras Gabrielius Landsbergis kratosi atsakomybės ir kaltina Europos Komisiją

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“: ministras Gabrielius Landsbergis kratosi atsakomybės ir kaltina Europos Komisiją

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ trečiadienį pokalbio Seime išsikvietė užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį. Parlamentarų teigimu, ministro atsakymai neįtikina, jo painiojimasis tarp savo pozicijų bei anksčiau išsakytų teiginių kelia nerimą, be to, rudenį planuojama surengti jam interpeliaciją.

„Ministras savo atsakymuose kaltina Europos Komisiją bei jos struktūrinius dalinius. Susidaro įspūdis, kad dėl visų sprendimų kaltos yra šios institucijos, bet tik ne Užsienio reikalų ministerija. Mums kelia ypatingą susirūpinimą ir Užsienio reikalų ministerijos atstovų bandymas permesti visą atsakomybę sankcijas įgyvendinančioms įmonėms“, – teigia Seimo narys Saulius Skvernelis.

Pasak jo, frakcija pasirengusi palaikyti pačias griežčiausias sankcijas Rusijai, tačiau nesuprantama, kai iš esmės yra pakeistas sankcijų dėl Kaliningrado tranzito sprendimas.

„Inicijuojame pokalbius su kitomis opozicinėmis Seimo frakcijomis, taip pat valdančiosios koalicijos nariais, kurie mato akivaizdžiai žalingą ministro G. Landsbergio nekompetenciją ir negebėjimą valdyti procesų šiais sudėtingais laikais. Akivaizdu, kad vienas pirmųjų Seimo rudens sesijos darbų bus interpeliacija šiam ministrui“, – sako S. Skvernelis.

Konsultacinę grupę, kuri rengs interpeliacijos klausimus ministrui G. Landsbergiui, sudarys opozicinės Seimo frakcijos — Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija, Darbo partijos frakcija ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija.

 

LRS nuotrauka

Pasidalinti: