Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ kvies ministrą M. Skuodį pokalbio dėl atleidžiamų 300 „Lietuvos geležinkelių“ grupės darbuotojų

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ kvies ministrą M. Skuodį pokalbio dėl atleidžiamų 300 „Lietuvos geležinkelių“ grupės darbuotojų

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovai, reaguodami į penktadienį žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad „Lietuvos geležinkelių“ grupės bendrovės planuoja atleisti iki 300 įvairių sričių specialistų, teigia, kad dėl tokio masiško žmonių atleidimo atsakomybė krenta Susisiekimo ministerijos vadovybei.

„Vyriausybės neapdairi užsienio politika iššaukė sunkias ekonomines krizes ir jos pasekmes, kurios vis labiau matomos. Valstybė ne tik netenka svarbių pajamų, bet ir prasideda masinis Lietuvos žmonių atleidimas iš darbo valstybinėse įmonėse. Dėl tokio didelio žmonių atleidimo „Lietuvos geležinkelių“ grupės bendrovėse atsakomybę turi prisiimti Vyriausybė, o konkrečiau – susisiekimo ministras, kurio vadovaujamos ministerijos pavaldume yra šios įmonės. Kyla klausimų, ar tokia situacija nepalies ir daugiau žmonių, dirbančių kitose valstybės valdomose įmonėse“, – teigia frakcijos seniūnas Saulius Skvernelis.

Pasak Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narių, ministras M. Skuodis ir „Lietuvos geležinkeliai“ privalo pateikti planą, kaip išvengti socialinių pasekmių dėl darbuotojų atleidimo, kaip ketinama pasirūpinti darbo netenkančiais žmonėmis.

Frakcijos atstovai planuoja jau artimiausiu metu iškviesti susisiekimo ministrą Marių Skuodį pokalbio, kuriame dalyvautų ir darbuotojų profesinės sąjungos nariai, aptarti šią susidariusią padėtį.

Pasidalinti: