Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ kviečia pokalbio ministrą Dainių Kreivį – kels klausimus dėl nevaldomos situacijos energetikoje, spręs dėl interpeliacijos

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ kviečia pokalbio ministrą Dainių Kreivį – kels klausimus dėl nevaldomos situacijos energetikoje, spręs dėl interpeliacijos

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcija ketvirtadienį pokalbio Seime kviečia energetikos ministrą Dainių Kreivį. Parlamentarai kels klausimus dėl nesuvaldytos situacijos energetikoje, sparčiai augančių elektros ir dujų kainų, vėluojančios Vyriausybės pagalbos gyventojams ir verslui. Be to, frakcijos atstovai tądien spręs ir dėl interpeliacijos šiam ministrui pasirašymo.   

„Situacija energetikos rinkoje ir toliau kelia didžiulį susirūpinimą ir nerimą. Vyriausybės principinis nenoras veikti ir ieškoti sutarimo siekiant pagelbėti Lietuvoje veikiantiems verslams bei gyventojams jau artimiausiu metu mūsų valstybę gali privesti prie ypatingai pavojingos situacijos“, – teigia frakcijos seniūno pavaduotojas Algirdas Butkevičius.

Frakcijos atstovai nurodo, kad susitikimo dieną atsižvelgę į ministro D. Kreivio atsakymus spręs dėl jam inicijuojamos interpeliacijos pasirašymo.

Susitikimas su ministru D. Kreiviu numatytas rugsėjo 15 d. 9.00 val. Seimo Sveikatos reikalų komiteto salėje Nr. 108 (III rūmai, 1 aukštas).

Kaip numatyta Seimo Statute, Vyriausybės narys, gavęs interpeliaciją, privalo ne vėliau kaip per 2 savaites perduoti Seimo pirmininkui raštišką atsakymą, su kuriuo supažindinami Seimo nariai.

Jeigu ministro atsakymas pripažįstamas esąs nepatenkinamas ir pareikštas juo nepasitikėjimas, slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma gali būti priimtas Seimo nutarimas dėl interpeliacijos. Tokiu atveju ministras privalo atsistatydinti.

Demokratai Seime turi 16 atstovų.

 

LRS nuotrauka.

Pasidalinti: