Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ kviečia pokalbio ministrą A. Dulkį

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ kviečia pokalbio ministrą A. Dulkį

Antradienį, rugsėjo 21 d., Seimo Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ pokalbiui Seime kviečia sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį. Pasak frakcijos atstovų, Lietuvoje didėjantys susirgimų COVID-19 virusu skaičiai rodo, kad Vyriausybei nepavyksta suvaldyti pandemijos, o taikomos priemonės piktina visuomenę ir kelia klausimus dėl jų proporcingumo bei atitikimo teisės aktams.

„Vietoj to, kad pandemija Lietuvoje būtų sėkmingai valdoma, matome didelius nepasiskiepijusių ir nenorinčių skiepytis žmonių skaičius, taip pat efektyvios komunikacijos ir viešų diskusijų stoką“, – teigia frakcijos seniūnas Saulius Skvernelis.

Pasak Seimo nario Tomo Tomilino, pusantrų metų besitęsiantis pandemijos valdymas, už kurį iš esmės atsakinga tik Vyriausybė, kelia pagrįstus svarstymus, ar yra tinkamai saugomos žmogaus teisės ir laisvės, ar užtikrinamos teisinės valstybės ir demokratijos vertybės.

„Mums svarbu, kad rūpinantis žmonių sveikata nebūtų pažeidžiamos jų teisės ir laisvės, o taikomos priemonės dar labiau nedidintų visuomenės susipriešinimo. Todėl manome, kad Vyriausybės priimamiems sprendimams turi būti numatyta parlamentinė kontrolė. Apie tai kalbėsimės su ministru ir iš jo lauksime atsakymų dėl šiuo metu susidariusios sudėtingos situacijos Lietuvoje“, – pažymi T. Tomilinas.

Susitikimas su ministru A. Dulkiu vyks 9 val. Seimo Sveikatos reikalų komiteto salėje (Seimo III r. 108 kab.).

 

Daugiau informacijos:

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ referentas (ryšiams su visuomene)

Kęstutis Butvydas

Mob. 8 612 22 573

El. p. kestutis.butvydas@lrs.lt

Pasidalinti: