Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ kelia klausimus dėl migrantų krizės – kviečia pokalbio ministrę Agnę Bilotaitę

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ kelia klausimus dėl migrantų krizės – kviečia pokalbio ministrę Agnę Bilotaitę

Šiandien Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ pokalbio Seime kviečia vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę. Frakcija rengia susitikimą atsižvelgusi į Seimo kontrolieriaus paskelbtą ataskaitą, kurioje teigiama, kad veiksmai su prieglobsčio prašytojais prilygo draudžiamam nežmoniškam ar žeminančiam žmogaus orumą elgesiui. Be to, frakcijos nariai aptars ir kitus klausimus dėl migrantų krizės valdymo.

Pasak frakcijos seniūno Sauliaus Skvernelio, Lietuva nebus stipri valstybė, jei nesugebės spręsti operatyviai ir sklandžiai šią migrantų krizę.

„Praėjusią savaitę susitikę su Seimo kontrolierių įstaigos vadovu ir vaiko teisių apsaugos kontroliere aptarėme minėtą ataskaitą. Išgirdome, kad net ir paskelbus jos išvadas Vyriausybė nesiima operatyvių priemonių, yra delsiama spręsti problemas, o tam tikrais atvejais veiksmai lieka pažadų lygyje. Suprantame, kad mūsų valstybė susiduria su sudėtinga situacija. Tačiau Lietuva privalo užtikrinti bent minimalias sąlygas, taip šioje situacijoje parodant, kad mūsų valstybė yra stipri, demokratinė ir sugebanti įveikti krizę“, – pažymi S. Skvernelis.

Seimo narės Laimos Nagienės teigimu, šiuo metu kyla daug klausimų dėl tinkamų sąlygų suteikimo pačiai jautriausiai grupei – vaikams, kurie ne savo noru atsidūrė tokioje situacijoje. Jos teigimu, kitos Europos Sąjungos šalys sėkmingai sprendžia klausimus dėl gyvenimo sąlygų sulaikytų migrantų vaikams, todėl ir mes turėtumėme būti pajėgūs sekti gerąja kitų šalių praktika.

„Tačiau vis dar neaišku, koks finansavimas skirtas migrantų vaikams ir jų švietimo poreikiams užtikrinti. Nežinoma, kaip planuojama užtikrinti, kad vaikai turėtų galimybę išeiti už migrantų apgyvendinimo vietų ribų, kad jie nebūtų psichologiškai traumuojami įkalinimo įstaigą primenančios aplinkos“, – sako L. Nagienė.

Šiandienos susitikime nuotoliniu būdu taip pat dalyvaus Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Susitikimas vyks 13 val. Seimo Sveikatos reikalų komiteto salėje Nr. 108 (III rūmai, 1 aukštas). Susitikimą numatyta transliuoti tiesiogiai Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

 

 

Pasidalinti: