Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ įstatymo pataisomis siūlo didinti kompensacijos už šildymą gavėjų skaičių

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ įstatymo pataisomis siūlo didinti kompensacijos už šildymą gavėjų skaičių

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovai kartu su kolegomis užregistravo naują pasiūlymą Seime svarstomo įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama, kad kompensacijas už būsto šildymą gautų žymiai daugiau Lietuvos gyventojų.

Frakcijos seniūno pavaduotojas Linas Kukuraitis teigia, kad stebint šildymo kainų kilimo prognozes, privalu imtis papildomų, kur kas ambicingesnių veiksmų, negu jis pats su kolegomis siūlė dar pavasario sesijoje.

Pasak jo, šiuo pasiūlymu siekiama išplėsti kompensaciją gaunančių žmonių ratą, kadangi yra didžiulis neatitikimas tarp realių poreikių ir kompensacijos gavėjų skaičiaus. Taip pat siūlymu didinama ir kompensuojama suma, siekiant, kad dalį kompensacijomis taupomų lėšų žmonės galėtų nukreipti kylančių elektros ir kitų kainų padengimui.

„Eurostat“ ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, 2019 metais Lietuvoje energetinį skurdą patyrė 26,7 proc. gyventojų, o šių metų pirmąjį ketvirtį kompensacijomis naudojosi tik 3,4 proc. Lietuvos žmonių. Turint galvoje drastiškai kylančias kainas, valstybės atsakas turi būti kur kas ambicingesnis“, – pažymi Seimo narys L. Kukuraitis.

Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo projekte, kuriam dar pavasarį po pateikimo pritarė Seimas, numatyta išplėsti valstybės remiamų pajamų dydžius bendrai gyvenantiems ir vienam gyvenančiam asmeniui. Šiandien registruotu pasiūlymu papildomai didinamas galimų gavėjų ratas, taip pat siūloma padidinti būsto ploto normatyvus, kad daugiau žmonių galėtų gauti kompensacijas už būsto šildymą.

„Valdantieji lyg ir ieško išeičių iš susidariusios padėties, tačiau kol kas nieko konkretaus nėra, o visuomenei reikia atsakymų jau dabar. Mūsų pateiktas projektas šiuo metu yra vienintelė reali priemonė padėti gyventojams, nes jokios kitos naujos pagalbos žmonėms, kovojantiems su kylančiomis kainomis, sistemos nepavyks sukurti ir pritaikyti jau šį sezoną“, – sako L. Kukuraitis.

Jo teigimu, kadangi ekstremaliosios situacijos metu vis dar galioja pernai priimta nuostata, kad, sprendžiant dėl būsto šildymo kompensacijos, nėra vertinamas besikreipiančiųjų turtas, mūsų pateiktais siūlymais galėtų pasinaudoti didelė dalis gyventojų, netgi tie, kurie turi vidutines pajamas.

„Tai būtų labai rimta socialinė „pagalvė“ visai visuomenei išgyvenant prognozuojamą kainų kilimo krizę“, – teigia L. Kukuraitis.

Siūloma, kad šios nuostatos įsigaliotų nuo įstatymo priėmimo dienos.

 

Daugiau informacijos:

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ referentas (ryšiams su visuomene)

Kęstutis Butvydas

El. p. kestutis.butvydas@lrs.lt, mob. 8 612 22 573

Pasidalinti: