Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“: ar Prezidentas dar norės matyti ministrą Arūną Dulkį?

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“: ar Prezidentas dar norės matyti ministrą Arūną Dulkį?

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovai, vertindami informaciją, kad Sveikatos apsaugos ministerija žadėjo sumokėti beveik 10 tūkst. eurų už „Kitokių pasikalbėjimų“ laidą su sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio visuomeniniu konsultantu, teigia, kad tokiu sprendimu buvo paminta politinė etika ir atsakomybė, dėl kurių dar anksčiau principingai pasisakydavo ir Prezidentas, ypač kalbant apie Vyriausybės narius.

„Prisiminkime, kokios reakcijos sulaukė praeitos Vyriausybės susisiekimo ministras už suvalgytą kotletą. Net Prezidentas pareiškė, kad ministrui durys į Prezidentūrą yra uždarytos. Dabar turime situaciją, kai ministro vadovaujama įstaiga planavo sumokėti beveik 10 tūkst. eurų už jo komandos nario dalyvavimą pokalbių šou. Tad kyla klausimas, ar tokius pačius bendravimo standartus Prezidentas taikys ir šiam ministrui“, – svarstė frakcijos seniūnas Saulius Skvernelis.

Pasak S. Skvernelio, šis įvykis tik dar kartą patvirtina, kad sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys taip ir netapo politiku, suvokiančiu savo politinę atsakomybę, galiausiai – tiek jis pats, tiek jo vadovaujama ministerija neturi efektyvaus pandemijos valdymo plano.

„Atrodo, kad ministras nesuvokia, kad jų tiesioginė atsakomybė yra rasti kelią į žmonių širdis. Vietoj to, jie populiarina sau artimus visuomenės ir politinius veikėjus už valstybės pinigus, taip tik parodydami, kad visos kalbos apie pandemijos valdymo planą ir strategiją lieka tik politiniai miražai“, – sako S. Skvernelis.

Seimo narys Vytautas Bakas taip pat pažymi, kad tokios kylančios situacijos daro žalą COVID-19 pandemijos valdymui.

„Neskaidrūs, nepaviešinti Vyriausybės ir visuomenės informavimo priemonių santykiai diskredituoja pandemijos valdymą ir visas tas pastangas, kurios dedamos jai suvaldyti. Raginu Vyriausybę viešai pranešti ir deklaruoti visus tokius santykius, kurie sudaryti už mokesčių mokėtojų pinigus“, – teigia V. Bakas.

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ kreipsis į Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę prašydama pateikti visų ministerijų ir joms pavaldžių įstaigų informaciją apie 2021 metais išleistas lėšas viešinimo tikslais.

 

Daugiau informacijos:

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ referentas (ryšiams su visuomene)

Kęstutis Butvydas

El. p. kestutis.butvydas@lrs.lt, mob. 8 612 22 573

Pasidalinti: