Po pareiškimų apie galimą korupciją krašto apsaugos sistemoje būtina pradėti ikiteisminį tyrimą

Po pareiškimų apie galimą korupciją krašto apsaugos sistemoje būtina pradėti ikiteisminį tyrimą

Šiandien Seimo Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“, reaguodama į krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko žiniasklaidoje pasirodžiusį pasisakymą, leidžiantį įtarti galimus neteisėtus susitarimus ar kitus galimus korupcinius atvejus krašto apsaugos sistemoje vykdant viešuosius pirkimus, ministrui ir ministerijos darbuotojams galimai daromą spaudimą, kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą.

Kreipimesi Demokratai „Vardan Lietuvos“ prašo įvertinti, ar krašto apsaugos ministro A. Anušausko pateiktos informacijos pagrindu nėra galimai padarytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų. Taip pat – ištirti, ar iš atitinkamų verslo įmonių buvo daromas spaudimas krašto apsaugos ministrui A. Anušauskui ir Krašto apsaugos ministerijos darbuotojams dėl vykdomų viešųjų pirkimų. Ir trečia – kurie Seimo nariai kreipėsi į KAM darbuotojus ir ministrą su galimais pasiūlymais ir raginimais daugiau kalbėtis dėl tam tikrų aplinkybių, susijusių su viešaisiais pirkimais.

Demokratų frakcijos seniūnas Saulius Skvernelis pabrėžia, jog valstybės institucijos privalo užtikrinti skaidrų ir efektyvų valstybės lėšų panaudojimą, kad valstybės biudžeto pinigai netaptų pasipelnymo šaltiniu, būtų užkirstas kelias piktnaudžiavimui ir korupcijai.

„Šiuo atveju būtina išsiaiškinti aplinkybes, kokios verslo įmonės ir kokius pasiūlymus teikė krašto apsaugos ministrui A. Anušauskui bei KAM darbuotojams, taip pat, kas tie Lietuvos Respublikos Seimo nariai ir už jų stovinčios verslo grupės, kurios bandė daryti įtaką“, – teigia S. Skvernelis.

Demokratų frakcijos narys ir Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Algirdas Stončaitis pastebi, kad A. Anušausko pasisakymas žiniasklaidai iš esmės yra pareiškimas apie įvykdytas nusikalstamas veikas ir politinę korupciją.

„To Lietuvoje dar nebuvo. Ir dar tokiu laikotarpiu, kai visi ragina kelti mokesčius, savanoriškomis įmokomis remti ir taip ieškoti papildomų galimybių finansuoti krašto gynybą (ką tikrai reikia daryti). Todėl, kaip Antikorupcijos komisijos pirmininkas, šiandien kreipiausi ir į komisiją su siūlymu trečiadienį rengti neeilinį uždarą posėdį situacijai nagrinėti“, – sako A. Stončaitis.

Pasidalinti: