Demokratai „Vardan Lietuvos“ įsteigė Demokratijos institutą: sprendžiant dabarties iššūkius, reikalinga veiksminga demokratija ir profesionalumas

Demokratai „Vardan Lietuvos“ įsteigė Demokratijos institutą: sprendžiant dabarties iššūkius, reikalinga veiksminga demokratija ir profesionalumas

„Šiandien, Tarptautinę demokratijos dieną, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ įsteigė analitinį centrą Demokratijos institutą. Dabar, kai vis labiau manipuliuojama duomenimis ir prognozėmis, kurios ruošiamos tarsi pagal užsakymą, būtina patikima informacija. Tad naujas centras pasitarnaus mums visiems kaip žinių, inovacijų ir supratimo šaltinis, nes, kurdami valstybę, mes visi turime vadovautis žiniomis ir sukaupta patirtimi, o ne trumpalaikiu įspūdžiu“, – sako partijos pirmininkas Saulius Skvernelis.

Kaip pastebi partijos pirmininko pavaduotojas Lukas Savickas, Demokratų institutas taps tyrimų ir analizės centru, teikiančiu visapusišką, nešališką ir įrodymais paremtą informaciją apie kritines šalies problemas, vykdys šviečiamąją veiklą ir puoselės bendrąsias vertybes.

„Stiprėjant nesaugumo, ypač socialinio ir ekonominio, jausmui, turime ieškoti efektyviausių priemonių, kaip tai spręsti. Lietuva jau nebėra aiškiame „įgyvendinkime būtinas reformas, kad taptume ES, NATO ir EBPO nare“ kelyje. Nebeturime galimybės tiesiog kopijuoti svetur pasiteisinusius sprendimus. Turime ieškoti Lietuvai tinkamiausių sprendimų, kaip spręsti sistemines mūsų problemas sveikatos, švietimo, užsienio politikos ir kt. srityse“, – įsitikinęs L. Savickas.

Be to, priduria L. Savickas, institutas tarnaus kaip tiltas tarp akademikų, verslo, visuomenės, skatins bendradarbiavimą ir inovacijas, todėl svarbu, kad į veiklą įsitraukia ekonomikos ekspertė Jekaterina Rojaka, darbo teisės ekspertė Eglė Radišauskienė, švietimo ekspertai Jurgita Petrauskienė ir Linas Eriksonas, aplinkosaugininkė Olga Vėbrienė ir teisininkas Jurgis Kazlauskas, taip pat prisijungia Jaunųjų demokratų sąjunga ir jos vadovė Fausta Roznytė.

 „Mūsų politinė bendruomenė jauna, siekia maksimalaus rezultato ir remiasi gana skirtingomis ideologinėmis pozicijomis. Tai mūsų stiprybė, nes nuolat tobuliname savo vertybinę platformą, prioritetą teikdami veiksmingai demokratijai ir profesionalumui. Tačiau tradiciškai Lietuvos viešoje diskusijoje dominavo dešinieji institutai, propaguojantys nevaržomą rinką. Esu tikras, kad įvairių ekspertų dalyvavimas padės mums sustiprinti vertybinę centro kairės kryptį, kurios pagrindas bus ambicinga žalioji politika, tikras solidarumas, rimta pagalba vidutinei klasei ir socialinis teisingumas“, – sako Seimo narys Tomas Tomilinas.

Pasidalinti: