Demokratai „Vardan Lietuvos“ į Seimą kviečiasi susisiekimo ministrą Marių Skuodį

Demokratai „Vardan Lietuvos“ į Seimą kviečiasi susisiekimo ministrą Marių Skuodį

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai antradienį susitiks su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu. Parlamentarams kyla daug klausimų dėl netvarkos sistemoje, tad iš ministro tikimasi išgirsti paaiškinimus ir konkrečius atsakymus, kaip ketinama spręsti šias problemas.

Vienas klausimų, kurį svarbu aptarti per susitikimą, iškilo tik šį savaitgalį, bet į jį Susisiekimo ministerija ir Vyriausybė turėtų reaguoti itin skubiai ir sutelktai. Ir ne tik politikams, bet visai visuomenei rūpi, kas daroma (jei daroma), kad iš Izraelio būtų evakuoti Lietuvos piliečiai.

Pasak frakcijos seniūno Sauliaus Skvernelio, Susisiekimo ministerijos kuruojamoje srityje susikaupė tiek problemų, kad sudėtinga išrinkti, nuo kurios pradėti.

Demokratų teigimu, valdantieji rodo, kad mūsų šalyje matomas tik Vilnius, o kiti miestai, miesteliai, gyvenvietės nustumiamos į „antrą Lietuvą“.

„Valdančiųjų požiūriu, Lietuva yra Vilnius, o tiems gyventojams, kurie gyvena už Vilniaus, nieko nereikia, jie gali važinėti žvyrkeliais. Kadangi ten nėra kelio, tai nėra ir visuomeninio transporto, nevažiuoja paslaugų teikėjai. Ir tokių vietų Lietuvoje labai daug. Vyriausybė turi išspręsti gėdingą padėtį, kai modernia šalimi prisistatanti valstybė gyvena dulkėse, dumble ir purve“, – jau anksčiau yra minėjęs S. Skvernelis.

Frakcijos seniūno pavaduotojo Domo Griškevičiaus pastebėjimu, konkretūs planai dėl kelių būklės gerinimo svarbūs visiems. „Nors finansavimas šiek tiek didėja, bet tai dėl infliacijos nelabai ką sprendžia. O keliai akyse nyksta“, – sako D. Griškevičius.

Kitos svarbios temos, kurias ketina aptarti demokratai, – nesibaigianti netvarka oro uoste, šimtai atleidžiamų „Lietuvos pašto“ darbuotojų, jūrų uosto ir „Lietuvos geležinkelių“ indėlis į biudžetą per dividendus ir pan.

Susitikimas vyks spalio 10 d. 9.00 val. Seimo Sveikatos reikalų komiteto salėje Nr. 108 (III rūmai, 1 aukštas). Susitikimas bus transliuojamas tiesiogiai Seimo „Youtube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

 

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Ilona Šilenkova)

Pasidalinti: