Demokratai „Vardan Lietuvos“ Europos Parlamentą šturmuos su garsiais vardais

Demokratai „Vardan Lietuvos“  Europos Parlamentą šturmuos su garsiais vardais

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ į Europos Parlamentą siųs garsiausius savo sričių lyderius, tarp kurių – ir politikos naujokai. Partijos rinkimų programoje – daugiau jėgos Europos Parlamento sprendimų priėmimo procese ir greičio, kova su biurokratija, maksimalios investicijos į ES gynybą, europinė pensija, 4 darbo dienų savaitė. Anot sąrašo lyderio Virginijaus Sinkevičiaus, profesionalų sąrašas  Europai – svarbus partijos indėlis į stiprios ir vieningos Europos kūrimą, todėl demokratai į rinkimus eina vadovaudamiesi vienintele idėja - „Veikianti Europa. Kasdien ir kiekvienam“.

„Veikianti Europa privalo aprėpti ne tik Europos saugumo klausimus, bet ir kasdienius žmogaus iššūkius, kuriuos kai kas, bent Lietuvoje, stumia į nebūtį. Tai negali tęstis. Prisiimdami iššūkį kurti veikiančią Europą, turime išgirsti žmones, atvirai kalbančius apie savo problemas. Taip pat turime išnaudoti istorines galimybes, atliepiančias šiandieninius egzistencinius iššūkius“, – pabrėžė Demokratų „Vardan Lietuvos“ sąrašo Europos Parlamento rinkimuose lyderis Virginijus Sinkevičius.

Jo teigimu, demokratai subūrė būtent tokią komandą, kuri ne tik tiki veikiančios Europos vizija, bet ir telkia savo sričių profesionalus, turinčius patirties, ambicingų idėjų ir drąsos. „Sąraše, kuriame po 11 vyrų ir moterų, yra savo sričių lyderiai, dirbę ir vadovavę tiek Lietuvos, tiek Europos institucijoms. Tokios lyderystės nebus galima rasti nė vienoje politinėje bendruomenėje ir tai pats geriausias atsakymas kiekvienam apie demokratus ar mūsų bendruomenės idėją“, – atkreipė dėmesį V. Sinkevičius.

Anot Demokratų „Vardan Lietuvos“ pirmininko Sauliaus Skvernelio, šie EP rinkimai partijai pirmieji, tad juose demokratų bendruomenė dalyvauja sutelkusi ne tik profesionalus, bet ir siekdama paskatinti kuo didesnį rinkėjų dalyvavimą.

„Mes dažnai kalbame apie šalies gynybą, Europos partnerių įsipareigojimus mums ar mūsų jiems, bet spręsti dėl ES ateities ateina tik kas penktas šalies pilietis, kas naudinga tik vienai partijai. Mano sprendimą dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose lėmė noras paskatinti į rinkimus ateiti ir balsuoti kuo daugiau žmonių. Negalima leisti, kad dėl bendro palyginti nedidelio aktyvumo tik maža visuomenės dalis išrinktų savo atstovus. Visi turi turėti teisę rinktis, dalyvauti ir spręsti dėl ES bendrijos ateities patys, o ne palikti tai kažkam kitam“, – įsitikinęs S. Skvernelis.

Pasak jo, Lietuva turi pabusti ir pradėti kurti saugią Lietuvą. „Grėsmę mūsų šalies saugumui kelia ne tik išoriniai veiksniai – Rusijos Ukrainoje sukeltas karas, kariniai konfliktai kituose kraštuose. Saugūs nebesijaučiame ir tada, kai išorinių grėsmių akivaizdoje politikams svarbiau vidinės intrigos, nenoras kalbėtis ir klausytis bei dėmesys socialiniuose tinkluose.  Kai, užuot bendradarbiavus ir ieškojus patikimų partnerių, galvojama apie asmeninius poreikius ir politinius dividendus. Koks viso to rezultatas? Supriešinta Lietuva, iškeliaujantis kapitalas, šalį aplenkiančios investicijos ir masinis butų pirkimas Ispanijoje. Mums nepriimtina skaldymo ir konfliktų skatinimo politika, nes nuo to kenčia ne kas kitas, o Lietuvos žmonės ir mūsų šalies ateitis“, – pabrėžė demokratų pirmininkas.

Anot partijos pirmininko pavaduotojo Tomo Tomilino, demokratų strateginis tikslas buvo, yra ir visuomet bus išsilavinusi, stresui atspari, aukštą pridėtinę vertę kurianti visuomenė, aukšta žmonių gyvenimo kokybė ir ilgėjanti sveiko gyvenimo trukmė.

„Mums reikia kasdienio Europos veikimo darbo rinkos, socialinėje, biudžeto politikoje. Tarkim, būtinas sutarimas dėl europinės pensijos – minimalios pensijų pakeitimo normos visose ES šalyse. Dabar pagal šį rodiklį užimame prasčiausią vietą Europoje, nors visi ES piliečiai nusipelno vienodų teisių ir apsaugos ir nė vienas neturi būti pamirštas“, – tvirtino T. Tomilinas. 

Pasak jo, kad tai taptų realybe, Lietuvos europarlamentarai turi būti ambicingesni, pasitikėti savimi ir iš pasyvių stebėtojų virsti tais, kurie imsis iniciatyvos formuojant EP politinę darbotvarkę.

„Deja, bet kai kas pamiršo, kad Lietuva yra visavertė bendrijos šalis narė, ne tik uoliai vykdanti Briuselio nurodymus, bet ir formuojanti Europos politiką. Privalome susigrąžinti lyderystę,  birželio 9 d. išrinkdami tuos, kurie Briuselyje geba ir žino, kaip spręsti esmines Lietuvos bei Europos problemas“, – įsitikinęs demokratų rinkimų štabo vadovas Lukas Savickas.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Europos Parlamento rinkimų sąraše – Virginijus Sinkevičius, Saulius Skvernelis, Lukas Savickas, Marius Vaščega, Rolanda Lingienė, Tomas Tomilinas, Linas Kukuraitis, Arnoldas Pikžirnis, Olga Vėbrienė, Fausta Roznytė, Vytautas Bakas, Laima Nagienė, Andrius Stasiukynas, Ramutė Kavaliauskaitė, Sigita Lenauskienė, Rasa Kiūdytė, Mantas Valukonis, Irena Šiaulienė, Lina Pagalienė, Vytautas Lamauskas, Virginija Vingrienė, Rūta Miliūtė.

 

Informaciją apie demokratų kandidatus į Europos Parlamentą ir rinkimų programą rasite www.demokratai.lt

Pasidalinti: