Demokratai antradienį lauks žemės ūkio ministro K. Navicko pasiaiškinimo dėl itin blogos padėties žemės ūkio sektoriuje

Demokratai antradienį lauks žemės ūkio ministro K. Navicko pasiaiškinimo dėl itin blogos padėties žemės ūkio sektoriuje

„Per trejus konservatorių ir liberalų Vyriausybės darbo metus žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas gali pasigirti nebent tuo, kad atlaikė dvi interpeliacijas. Vis dėlto visi kiti rodikliai rodo priešingus rezultatus, nei yra iškelti Vyriausybės programoje. Taigi, atsižvelgdami į kaip niekad blogą žemės ūkio padėtį, kviečiame ministrą pokalbio“, – sako Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Kęstutis Mažeika.

Demokratų pastebėjimu, ypač bloga situacija žemės ūkyje patvirtina visišką žemės ūkio ministro nekompetenciją.

„Reikalavimų gausa ir strateginio plano biurokratizavimas Lietuvos žemės ūkį nustūmė į Europos paraštes, ekologinių ūkių sumažėjo drastiškai – beveik 15 proc. Pieno krizė tęsiasi beveik metus, pieno ūkiai rekordiškai traukiasi, o esamus piktina paramos schema. Galiausiai, paramos dydį pieno gamintojai skundžia teismui“, – atkreipia dėmesį K. Mažeika.  

Dar būtina pabrėžti, priduria Seimo narys, kad žadėtas kooperacijos skatinimas taip pat juda priešinga kryptimi – kooperatyvai svarsto apie užsidarymą, o trumposios maisto grandinės supančiotos tomis pačiomis biurokratinėmis grandinėmis.

Taip pat demokratai tikisi atsakymų į klausimą, kokie Žemės ūkio ministerijos politikos formuotojų tikslai ir ar rezultatas tenkina ministrą? Su kokiais iššūkiais, pasikeitus geopolitinei situacijai, susiduria žemės ūkio sektorius ir kaip šie iššūkiai sprendžiami?

Susitikimas vyks rugsėjo 19 d. 9.00 val. Seimo Sveikatos reikalų komiteto salėje Nr. 108 (III rūmai, 1 aukštas). Susitikimą numatyta transliuoti tiesiogiai Seimo „Youtube“ paskyroje „Atviras Seimas“. Transliacijos nuoroda https://youtu.be/ci0AQH6LHpM

Po susitikimo, 10.30 val., Seimo spaudos konferencijų salėje (II r.)  Seimo nario Kęstučio Mažeikos spaudos konferencija https://youtu.be/_M6GvEL1IK0

Pasidalinti: