Demokratai: valdančiųjų nesėkmingas bandymas susidoroti su Algirdu Stončaičiu – glaistymas savų skandalų

Demokratai: valdančiųjų nesėkmingas bandymas susidoroti su Algirdu Stončaičiu – glaistymas savų skandalų

Antradienį konservatorių, liberalų ir „laisviečių“ iniciatyva parlamente surengtas slaptas balsavimas dėl nepasitikėjimo opozicinės Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovu Algirdu Stončaičiu, einančio Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigas. Po slapto balsavimo paaiškėjo, kad valdantiesiems po kelis mėnesius trukusių bandymų susidoroti savo tikslo pasiekti nepavyko – A. Stončaitis lieka pareigose.

Dar praėjusių metų lapkričio 7 ir 9 d. viešojoje erdvėje publikuoti straipsniai, kuriuose buvo teigiama, kad A. Stončaičiui 2019 m. neva neturėjo būti išduotas leidimas dirbti su įslaptinta informacija. Po šių publikacijų, spekuliuojant vieno portalo žurnalistų paskelbta nepatikrinta informacija, Seime atsirado valdančiųjų iniciatyva bet kokiomis priemonėmis pašalinti A. Stončaitį iš Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigų.  

Kalbėdamas Seimo tribūnoje A. Stončaitis pabrėžė, kad gauti Policijos departamento ir Valstybės saugumo departamento raštai patvirtino, kad leidimas jam dirbti su įslaptinta informacija išduotas teisėtai ir griežtai vadovaujantis galiojančiais teisės aktais.

„Leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija gavau Valstybės saugumo departamentui atlikus įstatymų nustatyta tvarka išsamų tikrinimą ir konstatavus, kad aplinkybių, kurias nustačius leidimas dirbti su įslaptinta informacija man negalėtų būti išduodamas, nėra. O tai, kad aš galimai atsisakiau tikrintis poligrafu yra melas, nes sprendimo, kuriuo man skiriamas tyrimas poligrafu niekada nebuvo priimta, aš jo nesu nei matęs, nei buvau supažindintas. Absoliutus melas yra ir specialiai skleidžiama žinia, kad kas nors galėjo tarpininkauti išduodant leidimą. Ką, beje, patvirtino ir Valstybės saugumo departamento direktorius“, – teigia A. Stončaitis.

Pasak Seimo nario, nenormalu, kai apie žmogų kurpiamos nieko nepagrįstos, melagingos istorijos, paminami visi moralės ir teisės principai. Tokie dalykai, anot A. Stončaičio, neturi ir negali vykti demokratinėje valstybėje.

„Esu davęs priesaiką ir sąžiningai jos laikausi. Turiu visus būtinus leidimus dirbti su įslaptinta informacija išduotus griežtai vadovaujantis šalies įstatymais, o Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigas visada vykdžiau laikydamasis pagarbos žmogui ir valstybei, teisingumo, sąžiningumo, nesavanaudiškumo, nešališkumo, atsakomybės ir kitų Lietuvos Respublikos valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintų valstybės politikų elgesio principų“, – pažymi A. Stončaitis.

Demokratų nuomone, valdantieji tokiais savo veiksmais tiesiog glaisto į skandalus įklimpusius savo ministrus bei partijos narius. Pasak demokratų frakcijos seniūno Algirdo Butkevičiaus, akivaizdu, kad valdantieji nori savo purvais tepti kitus, jiems patogiau dėmesį nuo savęs perkelti kitiems.

„Kone kiekvieną mėnesį sužinome vis naują istoriją apie valdančiųjų atstovų „darbelius“. „Lietuvos geležinkelių grupėje“ įdarbinama Laisvės partijos pirmininkės Aušrinės Armonaitės draugė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen bei konservatorių frakcijos Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė išsisukinėja dėl galimo ikiteisminio tyrimo informacijos nutekinimo. Užtenka prisiminti ir žmonių pasitikėjimą praradusių žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko, susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio, energetikos ministro Dainiaus Kreivio, vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, to paties konservatorių lyderio, užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio darbus“, – apie į ne vieną skandalą įklimpusius valdančiuosius kalba A. Butkevičius.

Antikorupcijos komisiją sudaro 7 Seimo valdančiosios daugumos atstovai  ir tik 5 opozicijos.

Pasidalinti: