Demokratai: Švietimo, mokslo ir sporto ministerija užsimojo mažinti pagalbą vaikams

Demokratai: Švietimo, mokslo ir sporto ministerija užsimojo mažinti pagalbą vaikams

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime nariams kelia nerimą valdančiųjų vykdomas švietimo savalaikės ir kokybiškos pagalbos teikimas vaikams. Parlamentarų teigimu, pasirodę Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) parengti psichologų, socialinių pedagogų specialiųjų pedagogų ir kitų švietimo pagalbos specialistų aprašų projektai akivaizdžiai padidina jų darbų apimtį ir kartu sumažina galimybes gauti vaikams reikalingą švietimo pagalbą.

Pasak frakcijos narės prof. habil. dr. Vilijos Targamadzės, specialiesiems pedagogams ir logopedams numatyta daug naujų funkcijų, dėl to dar labiau mažės tiesioginės pagalbos vaikui trukmė, o ir specialiosios pedagoginės pagalbos asmeniui iki 21 metų nustatomi didesni vaikų skaičiai, su kuriais turės dirbti specialieji pedagogai ir logopedai, be to, socialiniams pedagogams nerimą kelia jiems deleguojamos atvejo vadybininko funkcijos ir kt.

„Taip pat kinta normatyvai – jau tik nuo 400 vaikų steigiamas socialinio pedagogo ir psichologo etatas. Naujame specialiosios pedagoginės pagalbos apraše neliko punkto, kuris leido mokinius su dideliais ir labai dideliais poreikiais specialiųjų ugdymosi poreikių vaikus dvigubinti, t. y., skaičiuoti kaip du mokinius. Tai sudarytų galimybes teikti reikiamą pagalbą. Keista išgirsti iš švietimo pagalbos specialistų, kad šie aprašų projektai yra paskelbti jų galutiniame variante nesuderinus su atitinkamomis švietimo pagalbos specialistų asociacijomis. Kai kurių asociacijų atstovų teigimu, net praktiškai neatsižvelgta į jų teiktas pastabas“, – pabrėžia prof. habil. dr. V. Targamadzė.

Parlamentarės teigimu, kadangi dėl privalomo 2024 m. įtraukiojo ugdymo įgyvendinimo mokyklose, dar sustiprės švietimo pagalbos specialistų vaidmuo, teikiant pagalbą vaikams ir konsultuojant mokytojus, tėvus, nerimą kelia neadekvatus jų teikiamų paslaugų išplėtimas, neįvertinant realių galimybių.

Šiems ir kitiems klausimams aptarti demokratai kovo 22 d. 9 val. Seime rengia spaudos konferenciją.

Joje dalyvaus Socialinių pedagogų asociacijos valdybos pirmininkė prof. dr. Giedrė Kvieskienė, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininko pavaduotoja Erika Leiputė- Stundžienė, LŠDPS specialiųjų pedagogų centro pirmininkė Dalia Gudienė, Lietuvos socialinių pedagogų asociacijos valdybos narė, Klaipėdos socialinių pedagogų metodinio būrelio tarybos pirmininkė Areta Skukauskienė, Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos socialinis pedagogas Tadas Mindaugas Matijošaitis, Lietuvos psichologų sąjungos Edukacinio komiteto pirmininkė, Vilniaus Žirmūnų Gimnazijos psichologė Žydrė Arlauskaitė. Spaudos konferenciją moderuos prof. habil. dr. V. Targamadzė.

 

Spaudos konferenciją stebėkite tiesiogiai: https://www.youtube.com/watch?v=Sc_Gy_uRhFk

 

LRS nuotrauka.

Pasidalinti: