Demokratai svarstys strateginį veiklos planą ir kandidatus į Europos Parlamentą

Demokratai svarstys strateginį veiklos planą ir kandidatus į Europos Parlamentą

„Lietuvai reikalingas aiškus veiksmų planas, kaip apsisaugoti nuo kaimyninės šalies agresijos, taip pat būtina kalbėtis, o ne regzti intrigas. Negalime žmonių palikti su problemomis tvarkytis vienų – tiek vidaus, tiek užsienio politikoje svarbiausi jų interesai“,  – sako Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.

Šeštadienį Kaune Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ per politinės tarybos renginį svarstys kandidatus į Europos Parlamentą ir bendruomenės ilgalaikį veiklos planą. Taip pat diskutuos dėl partijos bendruomenės iškeltų kandidatų Seimo rinkimų vienmandatėse apygardose.

„Lietuvą skaldo valdančiųjų arogancija, neprofesionalumas, pažadų nesilaikymas, savalaikių sprendimų nepriėmimas, krizinių situacijų nevaldymas. Pažadai kurti naują politinę kultūrą, vykdyti reformas, ministrams kelti aukštus skaidrumo ir kokybės standartus kaskart virsta vis nauju fiasko. Lietuva verta gerokai daugiau: ambicingų tikslų politikoje, ekonominio ir socialinio proveržio, daug didesnio saugumo ir deramos vietos tarptautinėje politinėje arenoje, o ne blaškymosi ar avantiūrizmo“, – pabrėžia S. Skvernelis.

Partijos pirmininko pavaduotojo ir rinkimų štabo vadovo Luko Savicko teigimu, nuo pat Demokratų sąjungos įkūrimo buvo skiriamas ypatingas dėmesys veiklos strategijai – ją partijos nariai parengė kartu su ekspertais ir pristatys šeštadienį. „Pirmiausia per tarybos renginį pristatysime konkretų dešimties ambicijų planą Lietuvai. Tai ilgalaikis mūsų veiklos pagrindas, nubrėšiantis gaires ir kryptis demokratų bendruomenei“, –  sako L. Savickas.

Be to, atkreipia dėmesį rinkimų štabo vadovas, demokratų sprendimas dalyvauti visuose trejuose 2024-ųjų rinkimuose įtvirtina siekį užbaigti pradėtus darbus. Jo įsitikinimu, kandidatų, kuriuos į Europos Parlamentą iškėlė demokratų skyriai, pavardės patvirtina bendrą partijos vertybinį požiūrį ir strategiją – šie žmonės politikoje ne naujokai, išmano tarptautinės politikos procesus ir supranta, kaip svarbu atstovauti šalies interesams.

Pasak L. Savicko, daugiausia skyrių iškėlė eurokomisaro Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrą – tai signalas, kad demokratų politinė bendruomenė V. Sinkevičių laiko komandos dalimi ir ypač teigiamai vertina jo nuveiktus darbus Europos Sąjungos lygiu.

„Demokratų bendruomenė yra įvertinusi svarbą balsuoti EP rinkimuose. Vis daugiau žmonių mano, kad niekas nesikeis, nepriklausomai nuo to, ar bus balsuojama, ar ne. Tad demokratai visiems primena, kad EP rinkimai – galimybė mums, kaip Europos Sąjungos piliečiams, susitelkti šiuo sudėtingu Europai laiku. Kiekvieno mūsų balsas gali turėti įtakos politinei darbotvarkei ateinančios kadencijos Parlamente ir poveikį sprendžiant mums svarbius klausimus“, – įsitikinęs L. Savickas.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ skyriai iškėlė 22 kandidatus dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose. Daugiausia balsų skyriai atidavė eurokomisarui Virginijui Sinkevičiui, Sauliui Skverneliui ir Lukui Savickui.

Visas kandidatų dalyvauti EP rinkimuose sąrašas: Vytautas Bakas, Zigmantas Balčytis, Algirdas Butkevičius, Toma Karvelytė-Janulionienė, Linas Kukuraitis, Vytautas Lamauskas, Sigita Lenauskienė, Jonas Mockūnas, Laima Nagienė, Arnoldas Pikžirnis, Fausta Roznytė, Lukas Savickas, Virginijus Sinkevičius, Saulius Skvernelis, Andrius Stasiukynas, Algirdas Stončaitis, Irena Šiaulienė, Ervinas Šurka, Tomas Tomilinas, Ritas Vaiginas, Mantas Valukonis, Olga Vėbrienė.

Taip pat politinė taryba svarstys ir partijos skyrių iškeltus kandidatus į daugiau negu 50 vienmandačių Seimo rinkimų apygardų.

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ įkurta 2022 m. sausį, jos pirmininku bendruomenė išrinko buvusį premjerą Saulius Skvernelį. Praėjusiuose savivaldos rinkimuose demokratai iškovojo penkis mero postus ir į savivaldybių tarybas delegavo 124 atstovus.

Pasidalinti: