Demokratai susitiks su Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovais 

Demokratai susitiks su Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovais 

Seimo Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ rytoj, antradienį, 9 val. susitinka su Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininku Egidijumi Milešinu ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininku Andriumi Navicku bei kitais šių profsąjungų nariais. Vienas svarbiausių susitikimo klausimų – penktadienį planuojamas mokytojų streikas.

„Demokratai visada pabrėžia, kad ugdymo ir ugdymosi kokybės gerinimui turime skirti ypatingą dėmesį. Taip pat – kad realūs teigiami pokyčiai galimi tik esant konstruktyviam dialogui. Apie švietimo sistemos spragas jau esame kalbėję su švietimo, mokslo ir sporto ministru Gintautu Jakštu, todėl dabar svarbu išgirsti ir kitą pusę“, – sako Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė prof. habil. dr. Vilija Targamadzė.

Kaip primena Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narė, demokratai, reaguodami į profsąjungų ketinimą skelbti streiką, pabrėžė, kad palaiko pagrįstus ir teisėtus mokytojų reikalavimus, tad dabar bus nuodugniau aptariamos ir streiko priežastys, ir organizavimo detalės.

„Profesinės sąjungos kelia labai aiškius reikalavimus, taigi vienas klausimų – dėl kokių konkrečiai pasiūlymų ir kodėl nesutariama su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija? Taip pat, kokius minimalius siūlymus ministerija turėtų patenkinti, kad streikas būtų atšauktas? Be to, svarbus aspektas – ar yra susitarimas su Vyriausybe, kad mokytojai per streiką gautų tam tikrą atlygį?“ – sako prof. habil. dr. V. Targamadzė.

Susitikimas vyks rugsėjo 26 d.  9.00 val. Seimo Sveikatos reikalų komiteto salėje Nr. 108 (III rūmai, 1 aukštas). Susitikimą numatyta transliuoti tiesiogiai Seimo „Youtube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Pasidalinti: