Demokratai renka kandidatus dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose: daugiausia skyrių iškėlė dabartinį eurokomisarą V. Sinkevičių

Demokratai renka kandidatus dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose: daugiausia skyrių iškėlė dabartinį eurokomisarą V. Sinkevičių

Iki sausio 7 d. visi Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ skyriai gali kelti savo kandidatus dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose. Šiuo metu pasiūlymus jau pateikė pusė partijos skyrių.

Tarp pretendentų dažniausiai minimos kelios pavardės – dabartinio eurokomisaro Virginijaus Sinkevičiaus, partijos pirmininko Sauliaus Skvernelio, Seimo narių demokratų Luko Savicko, Algirdo Butkevičiaus, Tomo Tomilino ir partijos narės Olgos Vėbrienės. Taip pat, be žinomų politikų, demokratų skyriai dalyvauti EP rinkimuose kelia ir vietos politikos lyderius.

„Rinkimai į Europos Parlamentą demokratams ypač svarbūs, nes, kaip partija, dalyvausime juose pirmą kartą. Todėl mums būtina rimtai pasirengti ir iškelti tuos politikus, kurie turi reikiamos patirties bei žinių, vertinami kaip savo srities profesionalai ir, svarbiausia, yra pasirengę atstovauti Lietuvai ir kiekvienam jos piliečiui“, – sako Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ rinkimų štabo vadovas L. Savickas.

Kaip pastebi L. Savickas, tai, kuriuos kandidatus iškėlė partijos skyriai, patvirtina, kad demokratai į EP rinkimus turi bendrą vertybinį požiūrį ir strategiją – šie žmonės politikoje ne naujokai, išmano tarptautinės politikos procesus ir supranta, kaip svarbu atstovauti šalies nacionaliniams interesams.

„Daugiausia skyrių iškelto eurokomisaro V. Sinkevičiaus kandidatūra šiuose rinkimuose maloniai nustebino. Tai signalas, kad mūsų politinė bendruomenė V. Sinkevičių laiko komandos dalimi ir ypač teigiamai vertina jo, kaip eurokomisaro, nuveiktus darbus Europos Sąjungos lygiu“, – teigia L. Savickas.

Be to, pabrėžia demokratų rinkimų štabo vadovas, reikia jau dabar kalbėti, kodėl svarbu balsuoti EP rinkimuose.

„Visuomenės nepasitenkinimas šiuo metu valdančiomis politinėmis partijomis auga ir vis daugiau žmonių mano, kad niekas nesikeis, nepriklausomai nuo to, ar bus balsuojama, ar ne. Todėl svarbu visiems priminti, kad EP rinkimai – galimybė mums, kaip Europos Sąjungos piliečiams, susitelkti šiuo sunkiu Europai laiku. Kiekvieno mūsų balsas gali turėti įtakos politinei darbotvarkei ateinančios kadencijos Parlamente ir poveikį sprendžiant mums svarbius klausimus“, – įsitikinęs L. Savickas.

Pasidalinti: