Demokratai reikalauja viešus ir privačius interesus supainiojusio finansų viceministro G. Norkūno bei ministrės G. Skaistės atsakomybės

Demokratai reikalauja viešus ir privačius interesus supainiojusio finansų viceministro G. Norkūno bei ministrės G. Skaistės atsakomybės

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime atstovai reaguodami į trečiadienį viešai pasirodžiusią Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) informaciją, kad finansų viceministras Gediminas Norkūnas supainiojo viešus ir privačius interesus, teigia, jog šis turi nedelsiant trauktis iš užimamų pareigų, taip pat politinę atsakomybę turi prisiimti finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Kaip skelbiama viešai, G. Norkūnas tinkamai nedeklaravo turimų valstybinės įmonės „Ignitis grupė“ akcijų bei nenusišalino nuo kai kurių sprendimų, susijusių su įmonės veikla.

Pasak Seimo nario Luko Savicko, toks viceministras tikrai nebegali toliau eiti turimų pareigų.

„Be to, būtina išanalizuoti sprendimus, kuriuos priėmė viceministras ir įvertinti, ar jie nebuvo žalingi valstybei, atsižvelgiant į tai, kad politikas veikė painiodamas viešus ir privačius interesus“, – teigia Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojas L. Savickas.

Demokratų teigimu, šioje situacijoje politinė atsakomybė krenta ir ant konservatorių deleguotos finansų ministrės Gintarės Skaistės pečių. Parlamentarų nuomone, kadangi ministrė G. Skaistė dar anksčiau buvo informuota apie šią situaciją ir nepaisant to, priskyrė viceministro kuravimui šią sritį, kylą rimtų klausimų dėl sprendimų skaidrumo ir jų teisėtumo.

Demokratai tikisi artimiausiu metu išgirsti premjerės Ingridos Šimonytės bei ministrės G. Skaistės paaiškinimų dėl šios susidariusios netoleruotinos situacijos.

 

LRS nuotr.

Pasidalinti: