Demokratai reaguoja į Vyriausybės neveiksnumą – teikia siūlymus dėl pensijų kaupimo sistemos

Demokratai reaguoja į Vyriausybės neveiksnumą – teikia siūlymus dėl pensijų kaupimo sistemos

Ketvirtadienį, kovo 2 d., Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime atstovai pristatys siūlymus, kaip sutvarkyti pensijų kaupimo sistemą, dėl kurios Vyriausybė nesiima jokių veiksmų.

Pasak frakcijos nario, buvusio socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio, mūsų aiškūs prioritetai su konkrečiais darbais bei pasiūlymais bus pateikti Seimui pavasario sesijos pradžioje, tačiau jau dabar norime prabudinti valdančiuosius, kad reaguotų į būtinus darbus.

„Galima pritarti, kad pensijų kaupimo sistema, taip kaip ji buvo sukurta ir egzistavo iki pat 2019 metų, yra „amžiaus afera“. Dėl to, kad į fondus buvo mokama iš Sodros, nukentėjo ne tik to meto pensininkai, nes jie gavo mažesnes pensijas, bet nukentėjo ir kaupiantieji. Jiems dėl pervedimų į fondus sumažinta Sodros pensija,  o Sodroje per tą laikotarpį pensija augo sparčiau negu kilo fondų grąža. Tad pralaimėjome visi – dalyvaujantys ir nedalyvaujantys sistemoje. 2019 m. darydami pensijų reformą tai sutvarkėme, bet kartu susikūrė ir papildoma įtampa visuomenėje, kurią šuo metu jaučiame visi“, – teigia L. Kukuraitis.

Frakcijos seniūno pavaduotoja Laima Nagienė antrindama pažymi, kad pensijos kaupimo sistema ir jos dalyviai nepelnytai jau 2 mėnesius laikomi Vyriausybės neprisiimamos atsakomybės ir įvairių populistinių siūlymų gniaužtuose.

„Turime parengę konkrečius siūlymus, kurie padėtų surasti tinkamą sistemos ir joje dalyvaujančių balansą bei sustiprintų abipusį pasitikėjimą“, – pabrėžia L. Nagienė.

Spaudos konferencija „Demokratai reaguoja į Vyriausybės neveiksnumą – siūlymai dėl pensijų kaupimo sistemos“ vyks 10.00 val. Seimo spaudos konferencijų salėje (II rūmai, 2 a.). Ji bus transliuojama tiesiogiai Seimo „Youtube“ paskyroje „Atviras Seimas“. Nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=fYm7F-P9Pi0

Pasidalinti: