Demokratai reaguoja į gyventojų skundus dėl eismo ties Vieviu – į Seimą kviečiasi ministerijos ir Kelių direkcijos vadovybę

Demokratai reaguoja į gyventojų skundus dėl eismo ties Vieviu – į Seimą kviečiasi ministerijos ir Kelių direkcijos vadovybę

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime nariai ketvirtadienį susitiks su susisiekimo viceministru Mindaugu Tarnausku ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) Transporto infrastruktūros planavimo ir inovacijų departamento direktoriumi Aivaru Vilkeliu. Parlamentarai kels klausimus dėl neracionalaus eismo organizavimo ties Vieviu, kadangi Elektrėnų savivaldybės gyventojai skundžiasi, kad patiria didelius nepatogumus.

Pasak Seimo nario Lino Kukuraičio, Vievio gyventojai yra įstrigę LAKD ūkiškumo ir Susisiekimo ministerijos politinės atsakomybės vakuume. Parlamentaro teigimu, kasdien dešimtis ir šimtus kilometrų važiuodami aplinkui gyventojai natūraliai kelia klausimus – kas už tai atsakingas ir kada tai baigsis.

„Susisiekimo ministerija ir LAKD nepaaiškina, kodėl ankstyvą rudenį neskyrė papildomo finansavimo rangovui užbaigti viaduko Vievyje remonto darbams ir vengia priimti sprendimą nenorėdama prisiimti atsakomybės dėl galimų neigiamų pasekmių, šiuo metu įrengus apsisukimą magistralinio kelio A1 už remontuojamo viaduko. Tokio tipo apsisukimai jau egzistuoja kituose keliuose bei dažnai daromi atliekant darbūs keliuose, tarp jų – ir A1 kelyje“, – teigia Seimo narys Linas Kukuraitis.

Susitikime taip pat dalyvaus Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius, tarybos narys Gintaras Jančiauskas, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Elektrėnų skyriaus pirmininkas Aleksas Urvakis.

Į frakcijos posėdį buvo kviečiamas ir susisiekimo ministras Marius Skuodis, tačiau jis atvykti atsisakė.

Praėjusią savaitę šiuo klausimu Elektrėnų savivaldybės Vievio, Kazokiškių ir kitų aplinkinių seniūnijų gyventojai surengė piketą prie Susisiekimo ministerijos. Jo metu susisiekimo ministrui M. Skuodžiui buvo įteikta apie 1000 gyventojų pasirašyta peticija. Ja prašoma ministerijos, kaip valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos steigėjos, užtikrinti, kad kuo skubiau būtų atnaujintas transporto priemonių eismas per magistralinio kelio Vilnius–Kaunas–Klaipėda Paparčių viaduką Vievyje.

Susitikimas vyks gruodžio 22 d. 9.00 val. Seimo Sveikatos reikalų komiteto salėje Nr. 108 (III rūmai, 1 aukštas). Susitikimą numatyta transliuoti tiesiogiai Seimo „Youtube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

 

LRS nuotrauka.

Pasidalinti: