Demokratai kreipiasi į valdančiuosius: neatgailaukite, o skubiai padėkite galimai nukentėjusiems vaikams

Demokratai kreipiasi į valdančiuosius: neatgailaukite, o skubiai padėkite galimai nukentėjusiems vaikams

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime atstovai piktinasi konservatorių viešomis kalbomis, kuriomis jie reiškia savo atgailavimą dėl buvusio Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionų demokratų frakcijos Seime nario Kristijono Bartoševičiaus galimai padaryto nusikaltimo seksualiai išnaudojant vaikus. Demokratai ragina valdančiuosius neatidėliotinai užtikrinti pagalbą galimai nukentėjusiems vaikams ir jų artimiesiems.

„Konservatoriai, tarp kurių – ir premjerė, kalba apie jų patirtą šoką, išgyvenimus dėl K. Bartoševičiaus, kuriuo prieš rinkimus patys kone didžiavosi ir visaip gyrė, galimai padarytus nusikaltimus prieš nepilnamečius. Ne jūsų, ponai konservatoriai, reikia gailėtis. Didžiausią skausmą išgyvena galimai nukentėję vaikai, jų tėvai. Vietoj sielvartavimo, kaip valdantieji patys visą šią situaciją išgyvena, geriau jie kalbėtų apie tai, kokią skubią valstybės pagalbą numato suteikti galimai nukentėjusiems vaikams, jų tėvams. Kokias numato priemones, kad tokių nusikaltimų apraiškos būtų kuo skubiau identifikuojamos ir užkertamas joms kelias“, – teigia Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Lukas Savickas.

Demokratai, vertindami nevyriausybinių organizacijų, kurios dirba vaiko teisių apsaugos srityje, atstovų poziciją, prašo valdančiųjų skubiai suteikti pagalbą galimai nukentėjusiesiems –  užtikrinti galimai nukentėjusių vaikų ir jų tėvų tinkamą atstovavimą ikiteisminio tyrimo metu, profesionalią specializuota teisinę ir psichologinę pagalbą aukoms.

Parlamentaras, Žmogaus teisių komiteto narys Vytautas Bakas pabrėžia, kad tokio pobūdžio vaikų seksualinio išnaudojimo bylose, kurių įrodinėjimas itin sudėtingas, nukentėję vaikai yra žymiai blogesnėje padėtyje negu jų prievartautojai, galintys pasisamdyti brangiai apmokamos advokatus. O kitoje pusėje, pasak Seimo nario, yra vienas vaikas, jų artimieji, kurie dažnais atvejais neturi nei teisinių žinių, nei galimybių apsigini, todėl į jų pusę turi stoti ir jiems padėti valstybė. 

„Šiuo metu valdančiųjų reakciją į įvykį yra visiška neadekvati. Jie teisinasi, atgailauja, tačiau nukentėjusiesiems tokio pobūdžio bylose atgailų nepakanka. Reikalinga reali, skubi valstybės pagalba. Ir valdantieji, turėdami daugumą parlamente, vadovaudami Vyriausybei, yra pajėgūs pasirūpinti, kad aukos nebūtų paliktos vienos, kaip yra dabar“, – pažymi V. Bakas.

Demokratai yra pasirengę paremti įstatymo projektus tam, kad minėta pagalba galimai nukentėjusiesiems būtų suteikta.

Pasidalinti: