Demokratai kreipėsi į Vyriausybę prašydami skirti papildomą paramą nuo sprogimo nukentėjusiems Viršuliškių gyventojams

Demokratai kreipėsi į Vyriausybę prašydami skirti papildomą paramą nuo sprogimo nukentėjusiems Viršuliškių gyventojams

Seimo Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ kreipėsi į Vyriausybę ragindami iš Valstybės rezervo skirti papildomą paramą nuo sprogimo Viršuliškių daugiabutyje nukentėjusiems gyventojams.

„Vilniaus miesto savivaldybei paskelbus gyventojams skirtos vienkartinės paramos sumas tapo aišku, kad ji daugiau simbolinė nei iš tiesų keičianti tų žmonių situaciją. Aš iš esmės nesutinku su valdininkų požiūriu į žmogų ir šią situaciją, kai vos minimaliai padaroma tai, kas privaloma, bet neieškoma galimybės spręsti problemas iš esmės“, – sako demokratas Linas Kukuraitis.

Pasak jo, kartu su frakcijos kolegomis svarstant, kokią dar pagalbą būtų įmanoma suteikti, prisiminti kiti atvejai, kai konkrečiose savivaldybėse paskelbus ekstremalią situaciją gyventojams buvo kompensuoti dėl stichinių nelaimių ar kitų krizių atsiradę nuostoliai, tam panaudojant valstybės rezerve sukauptas lėšas.

„Situacija iš tiesų sudėtinga ir nekasdienė, esu tikras, kad ne mažiau nei materialiniai nuostoliai žmones slegia nerimas, nežinia, kaip viskas klostysis. Ekspertų vertinimas, ar pastatas dar bus tinkamas gyventi, gali užtrukti, tad būtų naudinga tuo pačiu metu veikti bent keliomis kryptimis –numatyti algoritmus, kas bus daroma, jei pastatą teks griauti, iš valstybės rezervo paskirti adekvačią paramą, užtikrinti visiems nukentėjusiems prieinamą psichologinę ir socialinę pagalbą, o kalbant plačiau, numatyti efektyvesnius sprendimus daugiabučių renovacijai spartinti ir pradėti diskusijas dėl socialiai teisingo privalomojo būsto draudimo“, – sako Seimo narys.

Demokratų teigimu, susiklosčiusi situacija, kai savivaldybė, užuot reagavusi lanksčiai ir atsižvelgdama į situacijos kompleksiškumą, prisidengia savo pačios priimtomis tvarkomis tam, kad galėtų sumažinti ir taip mažas, palyginti su prarasto turto verte, išmokas, rodo nenorą išnaudoti visas įmanomas pagalbos galimybes.

„Jeigu yra noro ir politinės valios, visas tvarkas galima pakeisti. Man įdomu, ar savivaldybės atstovai šiuo atveju galėtų pasakyti, jog padarė viską, kas įmanoma, kad gyventojai gautų reikalingą pagalbą. Mes su kolegomis manome, kad valstybės rezervo fondą būtina panaudoti, jei Vilniaus miesto savivaldybės parama apsiribojo išmokėtomis sumomis nuo vieno iki kiek daugiau negu 7 tūkst. eurų“, – teigia L. Kukuraitis.

Anot parlamentaro, susiklosčiusi situacija tikrai turėtų paskatinti platesnes diskusijas apie privalomąjį turto draudimą, savivaldybių pasirengimą ekstremalioms situacijoms ir sukauptą būsto fondą, kurį prireikus būtų galima panaudoti be pastogės likusių žmonių apgyvendinimo išlaidoms.

„Ši konkreti situacija yra gera proga pasimokyti tarpinstitucinio veikimo ir sukurti nuoseklius veiksmų planus, jei, nelaimei, toks ar panašus įvykis pasikartotų. Privalome spręsti šios nelaimės iškeltas problemas, bet tai neturi būti daroma tik gyventojų sąskaita, perkeliant visą atsakomybę ant jų pečių“, – sako L. Kukuraitis.

Pasidalinti: