Demokratai kreipėsi į VSD: prašo ištirti ministrės A. Bilotaitės kalbas apie generolą R. Pocių kaip keliantį grėsmę nacionaliniam saugumui

Demokratai kreipėsi į VSD: prašo ištirti ministrės A. Bilotaitės kalbas apie generolą R. Pocių kaip keliantį grėsmę nacionaliniam saugumui

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime atstovai reaguodami į vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės teiginius, kad buvęs Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadas Ričardas Pocius kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, penktadienį kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą (VSD).

Parlamentarai prašo VSD pradėti tyrimą, ar tokia ministrės A. Bilotaitės antradienį Seime pasakyta kalba yra tiesa. Taip pat prašoma pranešti, ar VSD disponavo arba disponuoja informacija, kurios pagrindu ši ministrė mini R. Pocių kaip grėsmę nacionaliniam saugumui, ir jei taip, kokių veiksmų imtasi.

„Ministrės A. Bilotaitės pasisakymai apie Lietuvos saugumo sistemoje atsakingas pareigas ėjusį asmenį kaip apie grėsmę nacionaliniam saugumui kelia ne tik klausimų dėl šių teiginių tikrovės, tačiau ir pagrįstų baimių dėl grėsmės mūsų valstybės ir visuomenės saugumui. Ministrės žodžiai suponuoja, kad buvęs VST vadas dirba kitai valstybei arba dirba prieš Lietuvą“, – teigia Seimo narys, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.

Frakcija raštu kreipėsi ir į pačią ministrę A. Bilotaitę, kurios prašo pagrįsti minėtus savo teiginius ir paaiškinti, kokius buvusio VST vado R. Pociaus veiksmus traktuoja kaip grėsmę nacionaliniam saugumui, bei pateikti informaciją, pagrindžiančią, kodėl, anot ministrės, R. Pocius kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.

„Nacionalinio saugumo užtikrinimas yra aukščiausias kiekvienos valstybės vidaus ir užsienio politikos tikslas. Būtina laiku reaguoti į visuomeninius, politinius bei ekonominius procesus, susijusius su grėsmėmis nacionaliniam saugumui ir šalinti jų atsiradimo priežastis. Todėl ministrės žodžiai turi būti ištirti nacionalinį saugumą prižiūrinčių institucijų, nes tiesiog svaidytis tokiais kaltinimais, ypač ministrei, yra negalima“, – pažymi frakcijos seniūnas, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojas Lukas Savickas.

Pasidalinti: