Demokratai kreipėsi į konservatorių vadovą Gabrielių Landsbergį – prašo paaiškinti teiginius dėl buvusio VST vado R. Pociaus pažeidžiamumo

Demokratai kreipėsi į konservatorių vadovą Gabrielių Landsbergį – prašo paaiškinti teiginius dėl buvusio VST vado R. Pociaus pažeidžiamumo

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime atstovai sureagavo į antradienį Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko Gabrieliaus Lansbergio žiniasklaidoje išsakytus teiginius, kad buvęs VST vadas Ričardas Pocius yra pažeidžiamas asmuo, ir kad Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) klostosi situacijos, dėl kurių galimai daroma įtaka pareigūnams.

„Konservatorių partijos pirmininko išsakyti teiginiai tiek apie R. Pocių kaip pažeidžiamą asmenį, tiek apie esamas situacijas, kurios galimai klostosi Vidaus reikalų ministerijoje, ir kurios galimai leidžia daryti įtaką aukštiems pareigūnams, kelia daug klausimų, nes jie nepagrįsti jokiais konkrečiais duomenimis. Todėl reaguodami į šią situaciją, prašome G. Landsbergio detaliai paaiškinti ir pagrįsti, kokiais faktais remiantis jis taip pasisakė“, – teigia frakcijos seniūnas, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojas Lukas Savickas.

Frakcija kreipimesi prašo pateikti visą informaciją, kuo remiantis G. Lansbergis teigia, kad R. Pocius, eidamas VST vado pareigas, buvo pažeidžiamas asmuo, ir nurodyti, kas tokią informaciją suteikė.

Taip pat prašoma pateikti informaciją, kokias minimas žinias apie R. Pocių paviešino VRM, kurios leidžia teigti, kad svarbioje valstybei pozicijoje buvo pažeidžiamas žmogus.

Be to, prašoma pateikti informaciją kada, kas ir dėl ko galimai galėjo daryti ar darė įtaką R. Pociui.

 

Pasidalinti: