'

Demokratai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą – prašo ištirti galimo neteisėto lobizmo poveikį žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui

Demokratai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą – prašo ištirti galimo neteisėto lobizmo poveikį  žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcija Seime reaguodama į penktadienį portale Delfi pasirodžiusią informaciją apie tai, kad žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko komandos neviešo susirašinėjimo metu atsirado vienai asociacijai palankus įsakymas, kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją.

Portale rašoma, kad susirašinėjimas vyko su asociacija, kuri galbūt galėjo veikti kaip neregistruota lobistė, o tada jai gimė palankus ministro įsakymas ir taip asociacijos atstovaujami žmonės išsikovojo galimybę gauti finansinės naudos.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Kęstutis Mažeika nurodo, kad institucijų prašoma ištirti Delfi paviešintas aplinkybes ir nustatyti, ar nebuvo atlikti neteisėtos lobistinės veiklos veiksmai, pažeistas viešasis interesas, kitų teisės aktų reikalavimai, ir ar žemės ūkio ministro K. Navicko veiksmuose nėra nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. 

„Praėjus vos pusmečiui po paskutinės interpeliacijos ministrui K. Navickui, vėl susikaupė rimtų klausimų, ne tik dėl jo nekompetencijos ir prieštaringų sprendimų, susijusių su strateginiu planu, bet ir dėl žurnalistiniame tyrime paviešintų veiksmų, galimai turinčių baudžiamojo nusižengimo požymių. Todėl kreipiamės į Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę ir valstybės kompetentingas institucijas principingai įvertinti šio ministro veiksmus ir galimai padarytą žalą“, – teigia K. Mažeika.

Portalas skelbia, kad Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos vadovo pavaduotojas Almantas Liorentas elektroniniu laišku kreipėsi į žemės ūkio ministrą K. Navicką su konkrečiais pasiūlymais ir formuluotėmis, kaip reikėtų keisti ministro įsakymą. Tačiau nei asociacija, nei jos vadovai nėra registruoti kaip lobistai. Žiniasklaida kelia klausimą, ar tokios iniciatyvos nereikėtų laikyti neregistruotu lobizmu?

Pasidalinti: