Demokratai kreipėsi į Antikorupcijos komisiją – prašo įvertinti ministro D. Kreivio ir viceministro G. Norkūno ryšius su „Ignitis grupe“

Demokratai kreipėsi į Antikorupcijos komisiją – prašo įvertinti ministro D. Kreivio ir viceministro G. Norkūno ryšius su „Ignitis grupe“

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime atstovai reaguodami į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie finansų viceministro, tiesiogiai kuruojančio „Ignitis grupę“, Gedimino Norkūno turimas akcijas šioje bendrovėje bei energetikos ministro Dainiaus Kreivio ryšius su „Ignitis grupe“ trečiadienį kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją.

Parlamentarai prašo įvertinti galimą viceministro G. Norkūno interesų konfliktą bei energetikos ministro D. Kreivio potencialų privatų interesą planuojant ir vertinant įmonės „Ignitis grupė“ investicinius projektus.

„Ministro ir viceministro pareigybėms keliami aukščiausi skaidrumo ir viešumo standartai. Jie tiesiogiai turi įtakos priimant ar siūlant sprendimus dėl jų ministerijų kuruojamose srityse veikiančių įmonių veiklos. O turimos akcijos įmonėse neša dar ir asmeninę finansinę naudą. Todėl kreipdamiesi prašome įvertinti kilusias abejones ir arba jas patvirtinti, arba paneigti“, – teigia Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Lukas Savickas.

LRT atliktame tyrime nurodoma, kad mažiesiems akcininkams kasmet tenka beveik trečdalis dividendų. Vien už pirmąjį šių metų pusmetį dividendams numatyta 45,2 mln. eurų. Teigiama, kad grupės akcininku yra ir dividendus gauna finansų viceministras Gediminas Norkūnas. Būtent šiam viceministrui pagal pareigybės aprašymą tenka kuruoti „Ignitis grupę“. Politikas viešų ir privačių interesų deklaracijoje galimai šį faktą nurodė tik po to, kai su juo susisiekė žurnalistai.

Straipsnyje taip pat įvardijama, kad tarp „Ignitis grupės“ akcininkų yra ir su Lietuvos energetikos ministru D. Kreiviu susijusi įmonė. Energetikos ministras D. Kreivys yra deklaravęs jam priklausančias 40 proc. UAB „Catus“ akcijų. Pastarosios bendrovės dukterinė įmonė (valdoma 90 proc. akcijų) – AB „Norteo“ (buvusi AB „SKV-Valda“), kuriai taip pat priklauso „Ignitis grupės“ akcijos.

 

Pasidalinti: