Demokratai į Seimą kviečiasi VERT ir VVTAT atstovus – aiškinsis konfliktų tarp elektros tiekėjų ir vartotojų priežastis

Demokratai į Seimą kviečiasi VERT ir VVTAT atstovus – aiškinsis konfliktų tarp elektros tiekėjų ir vartotojų priežastis

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime nariai ketvirtadienį pokalbiui susitiks su Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) atstovais. Parlamentarams susirūpinimą kelia energetikos sektoriuje vykstančios sunkiai paaiškinamos situacijos, dėl kurių nukenčia vartotojai. Viena iš jų –  šio mėnesio pradžioje apie 40 tūkst. elektros energijos tiekėjo „Ignitis“ klientų buvo informuoti, kad jų turimų nefiksuoto termino planų ketinama atsisakyti.

Pasak šios frakcijos seniūno pavaduotojos Laimos Nagienės, per pastaruosius kelis mėnesius jau antrą karta kilo nesusipratimas tarp nepriklausomo tiekėjo ir jo klientų. Seimo narės teigimu, akivaizdu, kad turime sisteminių teisinio reguliavimo spragų, sudarančių galimybes nepriklausomiems tiekėjams „pagudrauti“.

„Gyventojai po tokių įvykių kreipiasi į mus, jie nesupranta, kas vyksta Lietuvos energetikos sektoriuje, pyksta dėl savavališkų elektros tiekėjų veiksmų. „Igničio“ atstovai pripažino, kad paskelbta informacija buvo neaiški, akcentai sudėlioti netinkamai. VERT vadovas Renatas Pocius teigė, kad „Ignitis“ pademonstravo savo galios persvarą prieš vartotojus ir neteisingai pasielgė nenurodydamas kitų alternatyvų, kaip kito plano arba kito tiekėjo pasirinkimas. Tačiau tokie paaiškinimai nėra pakankami, kaip ir nepakankamas „Igničio“ atsiprašymas“, – pažymi Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos narė L. Nagienė.

Seimo frakcija iš įstaigų atstovų tikisi paaiškinimų, kokiomis priemonėmis VERT ir VVTAT užtikrina elektros energijos tiekimo paslaugų kokybę, kaip įgyvendina teisėtus vartotojų lūkesčius. Be to, demokratai taip pat prašys atsakyti, kokios teisinės spragos sudaro sąlygas įvykti tokioms situacijoms, kaip dabartinė „Igničio“ arba buvusi „Perlas energija“ istorijos, ir kokiomis papildomomis priemonėmis jos turėtų būti išspręstos.

Susitikime su demokratais dalyvaus VERT pirmininkas R. Pocius ir šios tarybos Vartotojų teisių gynimo ir informavimo skyriaus vedėja Kristina Engelgardt-Tkačuk, VVTAT direktorė Goda Aleksaitė, taip pat šiai tarnybai atstovaujančios Teisės skyriaus vedėja Audronė Kaušylienė ir Nesąžiningos komercinės veiklos ir reklamos skyriaus vedėja Inga Grinevičė.

Susitikimas vyks gruodžio 15 d. 9.00 val. Seimo Sveikatos reikalų komiteto salėje Nr. 108 (III rūmai, 1 aukštas). Susitikimą numatyta transliuoti tiesiogiai Seimo „Youtube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Pasidalinti: