Demokratai dėl nepilnamečių apsaugos stiprinimo inicijuoja bendrą Seimo komitetų, NVO ir teisėsaugos institucijų posėdį

Demokratai dėl nepilnamečių apsaugos stiprinimo inicijuoja bendrą Seimo komitetų, NVO ir teisėsaugos institucijų posėdį

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime atstovai kreipėsi į Seimo Žmogaus teisių komiteto ir Socialinių reikalų ir darbo komiteto narius, kuriuos kviečia bendram Vaiko teisių, Nevyriausybinių organizacijų (NVO), teisėsaugos institucijų ir ministerijų atstovų posėdžiui. Parlamentarai tikisi jau artimiausiu metu suorganizuoti susitikimą, kurio metu būtų aiškinamasi apie vaikų seksualinio išnaudojimo problemos mastus, apsaugos ir pagalbos jiems stiprinimo priemones.

„Šią savaitę mus pasiekė  žinios apie galimą vaikų išnaudojimo atvejį, kuriuo įtariamas buvęs  Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionų demokratų frakcijos Seime narys Kristijonas Bartoševičius. Šis įvykis nepalieka abejingų. Girdėjome daugelio politikų vertinimų, kurie iš esmės orientuojasi į kvietimą paisyti nekaltumo prezumpcijos, atgailą ir raginimą teisėsaugai atlikti tyrimą. Deja, kol kas šiame diskurse pasigendame pozicijos apie aukas, jų interesų užtikrinimą“, – pažymi Seimo Žmogaus teisių komiteto narys, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojas Vytautas Bakas.

Pasak jo, iš nevyriausybinių organizacijų, ekspertų pareiškimų aiškėja didelis seksualinio išnaudojimo atvejų nematomumas, problemos, su kuriais susiduria tokių veikų aukos bei pareigūnai, tiriantys šias bylas. V. Bako teigimu, iš viešo diskurso matyti, kad, deja, politikų reiškiamose pozicijose neatsispindi aukų interesų apsauga, jų atstovavimas.

Demokratai, atsižvelgdami į tai, kviečia pačiu artimiausiu metu surengti bendrą Seimo Žmogaus teisių ir Socialinių reikalų komitetų posėdį, įtraukiant parlamentinės kontrolės klausimą, susijusį su seksualinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis prieš vaikus.

„Numatome kviesti Vaiko teisių, Generalinės prokuratūros, NVO, Socialinės apsaugos ir darbo, Vidaus reikalų ministerijų, policijos, teismų savivaldos, Lietuvos advokatūros atstovus aptarti klausimus, susijusius su seksualinio vaikų išnaudojimo mastais, išaiškinimu, prevencija, pagalbos seksualinio išnaudojimo aukoms, tokių nusikaltimų tyrimo veikas darančių asmenų atsakomybe“, – teigia Seimo narys, taip pat Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojas Linas Kukuraitis.

Jis pabrėžia, kad nėra siūloma nagrinėti konkretaus atvejo, o norima išsamiau aiškintis,  kokie yra minėtos problemos mastai, kaip veikia vaikų apsaugos nuo seksualinio išnaudojimo sistema, pagalbos sistema, ko reikia valstybės institucijoms, kad nukentėjusieji būtų tinkamai atstovaujami.

 

Pasidalinti: