Demokratai: automobilių, vaikų žaidimų, sporto aikštelės kiemuose – ne prabanga, o būtinybė

Demokratai: automobilių, vaikų žaidimų, sporto aikštelės kiemuose – ne prabanga, o būtinybė

Seime po pateikimo pritarta Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime narių inicijuotoms Žemės įstatymo pataisoms, siekiant išspręsti dalies gyventojų problemą dėl automobilių statymo, vaikų žaidimų, sporto erdvių įrengimo daugiabučių namų gyventojams išnuomotuose žemės sklypuose. Siūloma numatyti išimtį, pagal kurią statyti ir (ar) rekonstruoti statinius bei įrenginius išnuomotame valstybinės žemės sklype Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijoms mokesčiai nebūtų taikomi.

Pasak parlamentaro Vytauto Bako, šiuo metu valstybinės žemės nuomininkas, pageidaujantis įgyvendinti valstybinės žemės nuomos sutartyje numatytą galimybę statyti naujus ir (ar) rekonstruoti esamus statinius ar įrenginius, Vyriausybės nustatyta tvarka turi sumokėti tam tikro dydžio atlygį, kuris, deja, kartais siekia ir paties įrengimo kaštus, tai tampa rimta kliūtimi daugiabučių gyventojams gerinti savo gyvenamąją aplinką.

„Automobilių statymo, vaikų žaidimų ir sporto aikštelių įrengimas – ne prabanga, o būtinybė. Naujas reguliavimas neskatino gyventojų imtis iniciatyvos ir tokiu būdu tvarkyti gerbūvį. Netgi visiškai sustotojo jau suplanuoti projektai. Šią problemą kelia Lietuvos regionų –  Alytaus, Šiaulių, Klaipėdos daugiabučių namų bendrijų pirmininkai, miestų merai ir tarybų nariai, nes tai padėtų spręsti labiausiai senų daugiabučių gyventojų problemas, susijusias su šių namų gerovės didinimu“, – teigia projekto iniciatorius V. Bakas.

Frakcijos seniūno pavaduotoja Laima Nagienė pažymi, kad dėl Nacionalinės žemės tarnybos apskaičiuojamo žemės mokesčio, Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijoms, norinčioms gauti leidimą įrengti automobilių stovėjimo aikšteles keletui automobilių, mokestis tapo nepakeliama finansine našta.

„Ją labiausiai pajaučia gyventojai, auginantys mažus vaikus, senjorai, taip pat negalią turintys žmonėms. Kurdami savo gyvenamosios aplinkos gerbūvį žmonės neturi būti apkrauti pertekliniais mokesčiais. Lietuvoje ir taip žmonės susiduria su finansiniais sunkumais dėl išaugusių prekių ir paslaugų kainų. Todėl turime ieškoti racionalių būdų ir vietų, kur galime gyventojams padėti, o ne apkrauti mokesčiais, kaip šiuo atveju yra dėl statinių ir įrenginių daugiabučių kiemų aikštelėse“, – tęsia L. Nagienė.

Dabar šio klausimo svarstymas keliasi į Seimo komitetus. Tikimasi, kad parlamentas dar kartą balsuos gegužės mėnesį.

Seimo Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ yra antra didžiausia opozicinė frakcija, turinti 16 parlamentarų.

Pasidalinti: