Demokratai: ar ministras, dėl kurio gaunamos neigiamos STT išvados, o prokuratūra pradėjo tyrimą, gali toliau eiti pareigas?

Demokratai: ar ministras, dėl kurio gaunamos neigiamos STT išvados, o prokuratūra pradėjo tyrimą, gali toliau eiti pareigas?

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai kreipiasi į Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę, kad ši įvertintų iš skandalų neišbrendančio aplinkos ministro Simono Gentvilo galimybes toliau eiti pareigas. Seimo nariai pažymi, kad paskutinėmis savaitėmis dėl Aplinkos ministerijos priimtų tvarkų gautos net kelios neigiamos Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išvados, kuriose teigiama, kad minėtos tvarkos palieka vietos šešėliui, yra naudingos siauram interesų ratui. Praėjusią savaitę dėl vienos iš jų Generalinė prokuratūra pradėjo tyrimą.

Seimo nario, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojo Tomo Tomilino teigimu, premjerė turi įvertinti, ar ją tenkina ministras, kuris kas savaitę gauna pastabų iš STT, kurio veikla nuolatos skundžiasi visuomenininkai ir ekspertai, o dabar tyrimą pradėjo ir Generalinė prokuratūra.

„Ministro Simono Gentvilo sprendimas sumažinti miesto želdynų normas iš tiesų yra skandalingas, kaip ir jo argumentacija, kad niekas ir taip tų normų nesilaikė. Taip ponas ministras kalbėjo iš karto po to, kai priėmė šį sprendimą. Šiandien jis su visa komunikacijos komandos pagalba ginasi, kad normų sumažinimas kažkokiu mistiniu būdu padidins želdynų kiekius. Tokius kurioziškus ministro pasiaiškinimus žinomi specialistai tiesiog mala į miltus. Ši problema labai aktuali, nes toks ministro sprendimas gali lemti ženklų žaliųjų erdvių kiekio mažėjimą Vilniuje. Tai galbūt naudinga tam tikroms bendrovėms, kurios norėtų dar labiau tankinti Vilnių, tačiau vilniečius tai dar labiau spaus į betono ir trinkelių spąstus“, – teigia T. Tomilinas.

Parlamentaras primena, kad premjerė prisiekdama kalbėjo apie aukščiausius skaidrumo standartus ir tai, kad jeigu susikompromitavęs ministras nesitrauktų, ji pati galimai pasitrauktų.

„Tad kyla klausimas, kokio susikompromitavimo lygio reikia, kad premjerė paprašytų ministro atsakomybės?“, – klausia T. Tomilinas

Frakcijos nariai nurodo, kad prieš savaitę atlikus antikorupcinį vertinimą Vilniaus miesto savivaldybėje statybą leidžiančių dokumentų išdavimo srityje buvo gautos neigiamos išvados ne tik dėl savivaldybės tvarkų, tačiau ir dėl Aplinkos ministerijos darbo, kuri nepadarė nieko, kad užkirstų kelią spragoms, leidžiančioms plisti korupcijai.

„STT prieš savaitę atliktame vertinime net su konkrečiais pavyzdžiais nurodomi atvejai, kai nekilnojamojo turto vystytojų naudai buvo keičiamas detalusis planas, tai daryta Vilniaus savivaldybės darbuotojų. Tokios įstatyminės spragos sukūrė terpę korupcijai, o ministras veiksmų ėmėsi jau tik įsiplieskus skandalui. Panašiai nutiko ir su želdynų normų sumažinimu. Man, kaip vilniečiui, neramu matyti, kaip Vilnius chaotiškai verčiamas trinkelių ir betono aikštele. Turėdami rekordiškai karštą vasarą, matydami, kas darosi kitose Europos šalyse, negalime sau leisti mažinti želdynų plotų. Vilnius turi būti žalias, būtent medžiai neleidžia miestui tiek įkaisti. Tad turime eiti kitu keliu ir užtikrinti, kad tiek Vilniuje, tiek kituose miestuose želdynų plotai didėtų, o miestai įgyvendintų geriausias vaikštomų miestų praktikas“, – antrina Seimo narys, taip pat Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojo Lukas Savickas.

Frakcijos atstovai primena, kad dėl S. Gentvilo, kaip ministro, klausimų kilo jau ir anksčiau. Pirma, prieš jį paskiriant parašus su prašymu nepaskirti šio ministro rinko visuomeninkai. Vėliau buvo ir nekorektiški ministro pastebėjimai dėl per lėtai kertamų Lietuvos miškų, noras priimti pataisas atleidžiančias privačių miškų savininkus nuo mokesčių, kuris buvo naudingas pačiai Gentvilų šeimai, ir kt.

 

Pasidalinti: