Demokratai apie VST reformą: tuo metu, kai Europa stiprinasi, mes silpninamės

Demokratai apie VST reformą: tuo metu, kai Europa stiprinasi, mes silpninamės

Tai, kas vyksta vidaus reikalų sistemoje, darbu, užtikrinančiu valstybės interesus ir saugumą, pavadinti negalima. Tokią nuomonę šiandien per susitikimą su Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesine sąjunga apie Viešojo saugumo tarnybos reformą išsakė Seimo demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“.

Kritikuodamas Vidaus reikalų ministerijos (VRM) ketinimus Viešojo saugumo tarnybą (VST) prijungti prie Policijos departamento, profsąjungos vadovas Kęstutis Pauliukas pabrėžė, kad pokyčiai įgyvendinami už nugaros. Be to, yra užsiminta, kad prijungus Viešojo saugumo tarnyba bus išskaidyta, jos konvojus bus perkeltas į Kalėjimų tarnybą.

„Dirbti niekas neateina, žmonės jaučiasi sistemai nereikalingi. Bet neužmirškime, kokie įvykiai artėja, prisiminkime, kas įvyko Ukrainoje. O pareigūnai skuba išeiti iš sistemos. Ar nebenorime būti saugūs?“ – demokratams sakė K. Pauliukas. Jo teigimu, metų pradžioje Viešojo saugumo tarnyboje dirbo 850 pareigūnų, o šiuo metu jų yra 822.

Profsąjungos tarybos narė Nomeda Kačiulienė atkreipė dėmesį, kad reforma neatitinka nei visuomenės saugumo, nei pačios tarnybos lūkesčių ir daugiau nei pusė pareigūnų nepritaria pokyčiams.

Taigi, kaip pabrėžė K. Pauliukas, jei reformai bus pritarta, profsąjunga kreipsis į teismą.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis atkreipė dėmesį, kad būtų galima elgtis atvirkščiai – Viešojo saugumo tarnyba galėtų iš policijos perimti nepolicines funkcijas.

Buvęs Viešojo saugumo tarnybos vadovas Ričardas Pocius priminė, kad tarnyba vienintelė Baltijos šalyse įeina į Europos žandarmerijos pajėgas ir dalyvauja visose operacijose.

Ilonos Šilenkovos (LRS) nuotr.

Pasidalinti: