Dėl paskelbtos ataskaitos apie migrantų sąlygas Lietuvoje Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ kviečia pokalbio ministrę Agnę Bilotaitę

Dėl paskelbtos ataskaitos apie migrantų sąlygas Lietuvoje Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ kviečia pokalbio ministrę Agnę Bilotaitę

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ pokalbio Seime kviečia vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę ir Seimo kontrolierių įstaigos vadovą Augustiną Normantą. Frakcija rengia susitikimą atsižvelgusi į šiandien Seimo kontrolieriaus paskelbtą ataskaitą, kurioje teigiama, kad buvo tinkamai neužtikrinamos prieglobsčio prašytojų teisės į higieną, oro sąlygas atitinkančius rūbus, apavą, teisę į asmens privatumą ir prilygo draudžiamam nežmoniškam ar žeminančiam žmogaus orumą elgesiui.

„Suprantame, kad Lietuva pateko į sudėtingą situaciją, valdant migrantų srautus. Tačiau mūsų valstybės ir Europos Sąjungos sienos apsauga yra atskiras klausimas nuo elgesio su nelegaliais migrantais. Lietuva privalo užtikrinti bent minimalias sąlygas“, – teigia frakcijos seniūnas Saulius Skvernelis.

Pasak Seimo nario Luko Savicko, pateikta ataskaita, kuri bus siunčiama Jungtinių Tautų vyriausiajam pabėgėlių komisarui, Europos Žmogaus Teisių Teismui ir kitoms tarptautinėms organizacijoms, ne tik diskredituoja Lietuvą, bet ir kelia klausimą, kokios neigiamos pasekmės galimos mūsų valstybei.

„Šią ataskaitą vertiname kaip labai svarbų darbą dabartiname laikotarpyje, kai reikia apsaugoti tiek valstybės sieną, tiek užtikrinant migrantų teises. Todėl kviečiame Seimo kontrolierių detaliai pristatyti esminius ataskaitos punktus. O iš vidaus reikalų ministrės norėsime išgirsti atsakymus, kaip ir kodėl kilo tokios migrantų krizės valdymo pasekmės“, – sako Seimo narys L. Savickas.

Susitikimas su ministre A. Bilotaite ir Seimo kontrolieriumi A. Normantu planuojamas ateinantį trečiadienį, spalio 13 d., 15.30 val. Seimo Sveikatos reikalų komiteto salėje Nr. 108 (III rūmai, 1 aukštas). Susitikimą numatyta transliuoti tiesiogiai Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

 

Daugiau informacijos: info@demokratai.lt

 

Pasidalinti: