Atsakomybė už kylančią riziką keliuose dėl nenušienautų skiriamųjų vejų Vilniaus mieste turi tekti savivaldybei

Atsakomybė už kylančią riziką keliuose dėl nenušienautų skiriamųjų vejų Vilniaus mieste turi tekti savivaldybei

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos” narys Lukas Savickas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydamas ginti viešąjį interesą ir išaiškinti, ar Vilniaus m. savivaldybė nepažeidė Vilniaus miesto gyventojų ir svečių teisių ir teisėtų interesų, sukeldama riziką kelių eismo dalyviams dėl netinkamai prižiūrimų skiriamųjų vejų miesto keliuose.

Visuomenėje nepasitenkinimo banga dėl Vilniaus m. tvarkomų želdynų ir žaliųjų zonų bei dėl to kylančių nepatogumų miesto gyventojams kilo dar pavasarį, kai nešienaujamos pievos pradėjo trukdyti miestiečių įprastai veiklai. Tačiau į diskusijas dėl galimai aukštos ir nešienaujamos žolės padidėjusį erkių paplitimą ar suaktyvėjusias alergijas savivaldybė su gyventojais nėjo ir bendro sutarimo ieškoti nebuvo linkusi. Panašu, kad naujas Vilniaus m. savivaldybės požiūris į tvarų ekosistemos saugojimą sukėlė tiesioginę riziką miesto kelių eismo dalyviams.

„Prieš keletą dienų visuomenės informavimo priemonės pranešė apie eismo įvykį sostinėje, kai iš už aukštos nenušienautos skiriamosios vejos į kelią išbėgo briedis ir sukėlė avariją, kurios metu nukentėjo du vaikai. Vietinės reikšmės viešieji keliai, gatvės ir želdiniai, esantys prie jų, priklauso savivaldybėms ir būtent jos turi būti atsakingos už tinkamą vejų priežiūrą bei saugumo užtikrinimą miesto gatvėse. Panašu, kad Vilniaus savivaldybė nesusitvarko su savo pareigomis ir kelia riziką žmonių saugumui“, – motyvus, kodėl kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydamas išaiškinimo vardija Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojas Lukas Savickas.

Pastaruoju metu Vilniaus mieste prie greitkelių, žaliuosiuose ruožuose tarp eismo juostų, pėsčiųjų ar dviračių takų šienaujama tik iš krašto, greta važiuojamosios dalies paliekamos vos 1,5–2 m pločio pradalgės. Visa tai gali sąlygoti blogą matomumą kelyje bei kelti grėsmę eismo dalyvių saugumui.

Pasak Seimo nario L. Savicko,  Vilniaus miesto administracijos direktorius, turėdamas pareigą užtikrinti eismo saugumą vietinės reikšmės keliuose ir gatvėje, tinkamai šios pareigos neatlikdamas galimai pažeidė miestiečių ir svečių teises ir teisėtus interesus.

„Šiandien kreipiausi į Generalinę prokuratūrą prašydamas pradėti tyrimą dėl viešojo intereso gynimo ir nustatyti ar savivaldybė nepažeidė Vilniaus miesto gyventojų ir svečių teisių ir teisėtų interesų netinkamai tvarkydamasi savo veiklos srityje, laiku nenušienavusi skiriamųjų vejų miesto gatvėse ir pakelėse, kad būtų užtikrintas tinkamas matomumas vairuotojams ir išvengta nelaimingų nutikimų rizikos. Esu įsitikinęs, kad dėl rizikos ir avarijų, nutikusių dėl prastos želdinių priežiūros visą atsakomybę turi prisiimti miesto valdžia“ – apie kreipimąsi sako parlamentaras.

Gamtos saugojimo politika, pasak Seimo nario Luko Savicko, yra pagirtina, tačiau dėl nemokėjimo tinkamai tvarkytis ji neturi ir negali kelti pavojaus žmonių sveikatai ar gyvybei.

Pasidalinti: