A. Butkevičius. Trumpa Andriaus Kubiliaus atmintis dėl ryšių su Baltarusija

A. Butkevičius. Trumpa Andriaus Kubiliaus atmintis dėl ryšių su Baltarusija

Nebe pirmą kartą buvęs konservatorių premjeras Andrius Kubilius su malonumu viešai žarstosi nepagrįstais kaltinimais, perdėtais epitetais apie buvusius Ministrus Pirmininkus. Šįkart jis kitiems prikiša neva propaguojamą prorusišką politiką. Tačiau vieša informacija rodo, kad tuometinė konservatorių Vyriausybė, vadovaujama Andriaus Kubiliaus, nuosekliai siekė bendradarbiavimo su autoritarišku Baltarusijos režimu.

Dabar A. Kubilius savo praeities „nuopelnus“ linkęs tyliai laikyti uždaręs stalčiuje. Tačiau leiskite priminti informaciją iš tuometinių Lietuvos Ministro Pirmininko A. Kubiliaus ir Baltarusijos vadovybės – prezidento Aleksandro Lukašenkos ir premjero Sergejaus Sidorskio susitikimų.

2009 m. birželio 26 d.

„Premjeras A.Kubilius taip pat pristatė kaimynams Lietuvos planus energetikos srityje – ne tik statyti naują atominę jėgainę, bet ir kurti bendrą Baltijos šalių elektros energijos rinką, sujungiant ją su tokia pačia Skandinavijos šalių rinka. Premjeras S.Sidorskis pažymėjo, kad Baltarusijos planai statyti naują atominę jėgainę netoli Lietuvos sienos bus visiškai skaidrūs ir derinami su kaimynais.“ (šaltinis: lrv.lt).

2009 m. rugsėjo 16 d.

„Baltarusijos premjeras pasiūlė Lietuvai dalyvauti naujos atominės elektrinės Baltarusijoje projekte. Premjero A. Kubiliaus teigimu, Lietuva atidžiai išnagrinės šį pasiūlymą, tačiau jis niekaip nepakeis naujos Visagino atominės elektrinės statybos planų. Premjerai sutarė, kad abi šalys nuolatos keisis informacija apie atominių projektų eigą.“ (šaltinis: lrv.lt).

2010 m. balandžio 30 d.

„A. Kubilius sakė, kad Lietuva ir Baltarusija energetikos srityje gali dar plėsti bendradarbiavimą, o Minskas galėtų pasinaudoti Lietuvos patirtimi kuriant reguliatorių rūpintis branduolinės energetikos saugumu. „Manome, kad turime patirties, kuri būtų naudinga Baltarusijai, visų pirma įkuriant ir turint tokį reguliatorių, kuris atitiktų pasaulinius ir europinius standartus.“, – sakė A.Kubilius .

Ministras pirmininkas taip pat užsiminė, kad gali būti plėtojami bendri projektai apsirūpinimo dujomis srityje. Pasak Lietuvos premjero, dvišalis Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimas ekonomikos srityje „nuosekliai stiprėja“. A.Kubilius minėjo Lietuvos investicijas į medžio ir maisto perdirbimo pramonę, prekybos tinklų plėtrą. A. Kubiliaus teigimu, galimybių plėtoti bendradarbiavimą yra ir transporto srityje.“ (šaltinis: 15min.lt)

2010 m. balandžio 30 d.

„Jūs žinote Baltarusijos planus importuoti naftą, tame tarpe ir iš Venesuelos, ir tam reikalingos technologinės galimybės. Mes manome, kad Lietuva čia gali pasiūlyti labai efektyvias galimybes", –penktadienį po susitikimo Vilniuje su S. Sidorskiu žurnalistams sakė A. Kubilius.“ (šaltinis: delfi.lt)

2010 m. birželio 28 d.

„A.Kubilius sakė, kad jau artimiausiu metu turėtų paaiškėti galimybės Baltarusijai importuoti naftą per Lietuvos teritoriją. Anot Lietuvos premjero, su Baltarusijos vadovu jis taip pat aptarė galimybes Lietuvai importuoti elektros energiją iš Baltarusijos.“ (šaltinis: 15min.lt)

„Baltarusijai, planuojančiai statyti savo atominę elektrinę, Lietuva, pasak A. Kubiliaus, taip pat galėtų perduoti savo specialistų patirtį. „Man atrodo, kad ir čia mes galime ieškoti bendresnių požiūrių ir sutarimo, kaip siekti intensyvesnio bendradarbiavimo atominėje energetikoje.“ (šaltinis: BNS).

 

Taigi eilinį kartą A. Kubiliaus pasisakymams galima priskirti posakį – „juokiasi puodas, kad katilas juodas“. Arba iš tiesų buvusio premjero atmintis, kalbant apie jo megztus ryšius su Baltarusijos režimu, labai sutrumpėjo.

 

Algirdas Butkevičius yra buvęs premjeras, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime seniūno pavaduotojas, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas.

Pasidalinti: