A. Butkevičius reikalauja paneigti žinių laidoje paskleistą šmeižtą

A. Butkevičius reikalauja paneigti žinių laidoje paskleistą šmeižtą

„Nuomonė apie LNK parodytą siužetą vienareikšmiška – reportaže pateikta sąmoningai klaidinanti, šmeižikiška informacija, siekiant pakenkti ir mesti šešėlį mano reputacijai. Norėta sukurti regimybę, kad turiu kažkokią sąsajų su sukčiavimu kaltinamos grupuotės nariais ir aferomis “, – sako Seimo narys Algirdas Butkevičius. 

Buvusį premjerą praėjusį penktadienį nemaloniai nustebino vakaro žinių anonsas su antrašte „Sutriuškinti aferistai: naudojosi buvusiu premjeru“. „Nors buvo įterptas mano paaiškinimas, kad tų asmenų visiškai nepažįstu, reportažo esmės tai nepakeitė. Neįsigilinus į pateiktą informaciją daug kam galėjo pasirodyti, kad manimi naudojosi nesąžiningi piliečiai ir kad esu susijęs su teisėsaugos dėmesio sulaukusiais asmenimis“, – sakė A. Butkevičius. 

Kaip buvo iš tikrųjų, Seimo narys žurnalistui paaiškino iškart ir pakartojo per spaudos konferenciją: „Rugsėjo 1-ąją dirbau Vilkaviškyje, savo apygardoje. Išėjus iš neformaliojo vaikų švietimo mokyklos renginio, su manimi pasisveikino nepažįstami žmonės, paprašė kartu nusifotografuoti. Tai nėra neįprasta politikams ir kitiems viešiems asmenims. Aš daug važinėju po Lietuvą, lankausi įvairiuose renginiuose, sporto varžybose, lankau sporto klubą –  visur sutinku žmonių, norinčių pakalbėti ar bendros nuotraukos. Nebėgu nuo žmonių, neprašau, kad norintys drauge nusifotografuoti pateiktų pažymą, jog neturi reikalų su teisėsauga. Taip buvo ir šįsyk. Tų žmonių nepažįstu, anksčiau niekada nebuvau sutikęs.“ 

Seimo nario įsitikinimu, visi supranta, kad momentinis nusifotografavimas nereiškia „ypatingos pažinties“ ar „sukčių gaujos priedangos“. Tad klausimas, kam tokio siužeto reikėjo?  

„Lietuva yra teisinė valstybė. O teisinė valstybė užtikrina pusiausvyrą tarp žodžio laisvės ir teisės į garbę ir orumą“, – pabrėžė A. Butkevičius. 

Buvęs premjeras išsiuntė reikalavimą LNK televizijai nedelsiant paneigti žinių laidoje paskleistą šmeižtą, taip pat kreipėsi į Visuomenės informavimo etikos komisiją ir Generalinę prokuratūrą.

Pasidalinti: