„Vardan Lietuvos“ frakcija rengia spaudos konferenciją dėl gilėjančių socialinių ir ekonominių problemų Lietuvoje

„Vardan Lietuvos“ frakcija rengia spaudos konferenciją dėl gilėjančių socialinių ir ekonominių problemų Lietuvoje

Ketvirtadienį Seimo Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ rengia spaudos konferenciją, kurios metu bus aptariamos Lietuvoje vis labiau gilėjančios socialinės-ekonominės problemos, valstybinių ir tarptautinių institucijų prognozės šalies ateičiai. 

„Maisto kainų infliacija tarp kitų Europos Sąjungos šalių pas mus yra didžiausia, siekia beveik 18 proc., o didėjančios degalų kainos brangina gamybą ir paslaugas. Infliacija Lietuvoje tiesiog muša rekordus ir pirmaujame tarp ES valstybių narių, o pagal BVP augimą – rikiuojamės Europos dugne. Natūraliai kyla klausimas, kur valdantieji veda Lietuvą? Kokią valstybę matysime po metų, po dviejų?“, – klausia Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovas, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas  Algirdas Butkevičius.

Pasak parlamentaro, Valstybės kontrolės, Lietuvos banko, EK pateiktose išvadose konstatuojama, kad valdantieji nėra numatę priemonių, siekiant mažinti  šiųmetinių valstybės sektoriaus išlaidų lygio mažėjimą 2023–2025 metais, taip pat pasigendama ne tik informacijos, bet ir konkrečių veiksmų dėl prisiimtų įsipareigojimų didinti darbo užmokestį švietimo ir sveikatos sričių darbuotojams, krašto apsaugai skiriamą BVP dalį.

Plačiau apie tai bus aptariama spaudos konferencijoje, kuris vyks gegužės 26 d., 9.30 val. Seimo spaudos konferencijų salėje (II rūmai). Ją numatoma transliuoti tiesiogiai Seimo „Youtube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

 

Įvykusios spaudos konferencijos įrašas ČIA.

Pasidalinti: