„Teršėjas moka“ ar „teršėjui sumoka“ – tai Kęstučio Mažeikos prašymu aiškinasi prokuratūra

„Teršėjas moka“ ar „teršėjui sumoka“ – tai Kęstučio Mažeikos prašymu aiškinasi prokuratūra

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Kęstutis Mažeika kreipėsi į prokuratūrą prašydamas įvertinti Aplinkos apsaugos departamento vadovybės veiksmus dėl galimo daugiau kaip 130 tūkst. eurų valstybės lėšų panaudojimo sprendžiant dviem bendrovėms priklausančių žemės sklypų Kaune, Juozapavičiaus prospekte, taršos problemas.

„Istorija sena ir kartu kvepianti šiuolaikiniu kriminalu. Dviejuose sklypuose Juozapavičiaus prospekte Kaune nuo XIX a. pab. buvo gaminami geležinkelio pabėgiai, todėl susidarė istorinė tarša. Paprastai sakant, šiuo metu dviem bendrovėms priklausantys sklypai yra užteršti naftos produktais ir teršalai iš jų patenka į Nemuną“, – primena buvęs aplinkos ministras  K. Mažeika.

Europoje ir Lietuvoje galioja principas „teršėjas moka“, todėl įprastai Aplinkos apsaugos departamentas nurodo užterštų teritorijų savininkams savo lėšomis tvarkyti užterštus sklypus. Šiuo atveju įvyko priešingai – Aplinkos apsaugos departamentas viešojo pirkimo būdu už daugiau nei 130 tūkst. eurų įsigijo „taršos stabdymo įrengimo techninių sprendinių parengimo ir priemonių, užtikrinančių taršos nepatekimą į Nemuno upę, įrengimo ir jų eksploatacijos paslaugas“, nors tokio pobūdžio investicijos turėtų būti užterštų sklypų savininkų rūpestis.

„Nesuprantama, kodėl Lietuvos mokesčių mokėtojai turėtų mokėti už tai, kad būtų išspręsta dviem bendrovėms priklausančių sklypų taršos problema“, – sako K. Mažeika.

Seimo nario nuomone, tai, kad Aplinkos apsaugos departamentas valstybės lėšomis sprendžia užterštų teritorijų savininkų problemas, yra mažų mažiausiai neįprasta, be to – ir neteisėta. Todėl K. Mažeika kreipėsi į prokuratūrą prašydamas įvertinti aplinkosaugos valdininkų veiksmus ir apginti viešąjį interesą – sugrąžinti į biudžetą galimai nepagrįstai panaudotas biudžeto lėšas.

Seimo kanceliarijos nuotr.

Pasidalinti: